Овочі-Ягоди-Сад

Боротьбу з павутинним кліщем на полуницях починають, поки популяція шкідників нечисленна

Тепла зима та рання весна провокують ранню появу павутинних кліщів, а постійно високі температури та відсутність опадів влітку створюють сприятливі умови для розвитку майбутніх поколінь. Тому важливо вчасно почати з ним боротися.

Про це повідомляє Sadyogrody.

Зазвичай при вирощуванні ягід мають справу зі звичайним павутинним кліщем. Його самки зимують у рослинних залишках або між грунтовими грудками та мігрують на полуничні поля з початком весняного потепління. При температурі вище 10 ° С вони починають відкладати яйця. 

У цей період заселеність павутинними кліщами ще не дуже інтенсивна.

Дорослі та личинки живляться з нижньої сторони листкової пластинки. В результаті висмоктування соку з клітин листя і черешків з’являються невеликі яскраві плями. Сильно заселене листя тьмяніє і буріє. З нижньої частини листка видно характерний білувате павутиння, під яким також можна спостерігати яйця та личинки. Рослини ростуть менше, плодоносять і стають більш уразливими до підмерзання.

Першу обробку проводять, коли популяція павутинного кліща ще не дуже численна. Пізніше самки наступних поколінь відкладають більше яєць і важче успішно боротися зі шкідником. 

Для того, щоб визначити момент обробки, оглядають 200 листків з нижньої сторони: 4 партії по 50 листків. Знайшовши 2 павутинних кліща на одному листку, починають обробку.

На початку вегетації, перед цвітінням полуниці, можна використовувати акарицид з діючою речовиною гекситіазокс. Препарат бореться з личинками, що вилуплюються з яєць, відкладених самками. Однак для боротьби з усіма формами кліщів можна використовувати препарат із гекситіазоксом у суміші з препаратом із фенпіроксиматом. 

Щоб дістати кліща у важкодоступних місцях у бакову суміш додають зволожувач.

Читайте також: Польські ягідники занепокоєні через український карантин

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!