Боротьбу з лускокрилими в садах коригують пастками
Терміни обприскування проти лускокрилих коригують масовим льотом метеликів, який визначають за допомогою феромонних пасток.
Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» зазначає Володимир Воєводін, кандидат сільськогосподарських наук, експерт компанії BASF.
«Строки обприскування визначають за допомогою феромонних пасток, які вивішуються в саду на початку льоту метеликів першого покоління, – радить експерт. – Пастки оглядають щодня і коли протягом семи днів спостережень є 5 відловлених самців, проводять обприскування».
Він зауважує, що боротьба з лускокрилими шкідниками досить складна, оскільки їх розвиток відбувається при досить високих температурах, при яких діючі речовини пестицидів не виявляють максимальної ефективності. Крім того, личинки лускокрилих комах розвиваються та шкодять в важкодоступних місцях — на нижній стороні листя або в середині плодів.
«Для боротьби з яблуневою плодожеркою застосовують препарат Номолт, – дає пораду Володимир Воєводін. – Для кісточкових культур (персик, вишня, черешня, абрикос, слива) проти основних хвороб (моніліоз, клястеоспоріоз, кокомікоз, кучерявість листя персика) необхідно застосувати препарат Сігнум».
За його словами, застосування препарату має бути не тільки для збереження врожаю, але і внесення після збору, що є важливим фактором для боротьби з основними хворобами. А це – основа для входу здорових дерев в зимові умови та підвищення морозостійкості вегетативних та генеративних органів рослини.
Читайте також: Плодожерку в пастках контролюють за системою