Овочі-Ягоди-Сад

Борошниста роса прогресує в садах на все більш ранніх етапах вегетації

Борошниста роса прогресує в садах на все більш ранніх етапах вегетації

Під час інкубаційного періоду борошнистої роси у бруньках вилікувати хворобу майже неможливо, адже обрізувач не бачить пошкоджених пагонів і не ліквідує їх.

Про це у матеріалі журналу «Садівництво по-українськи» розповів консультант компанії Basf Володимир Воєводін.

«Хвороба залишається на наступний рік, навіть якщо листя опало, тільки-но приходить сприятлива погода, вона проявить себе, – зазначив він. – Парниковий ефект та перепади температур – оптимальні умови для борошнистої. Вони можуть тривати досить довго, але жоден препарат не зможе тримати захист 7-10 днів. До того ж, якщо йдуть зливи, як цієї весни, по 100 мм одночасно, то там взагалі ніяких препаратів не залишиться, навіть не надійтеся».

Борошниста роса – найважчий шкодочинний об’єкт на яблуні, зауважує Воєводін. Холодний період на весні досить великий, а препаратів проти борошнистої небагато, додає він. З кожним роком вона все більше прогресує, причому вже на ранніх етапах вегетації, коли ще холодно, як у цьому році.

«Якщо ви вже допустили борошнисту росу в сад, то поки листок не опаде, новий не виросте. Ви можете її лише запекти, зупинити – але не ліквідувати», – попередив консультант.

Читайте також: Вчасне обрізування саду допоможе зекономити на ЗЗР