Овочі-Ягоди-Сад

Біофунгіцид ефективно боровся з бактеріальним опіком та дірчастою плямистістю

Біофунгіцид ефективно боровся з бактеріальним опіком та дірчастою плямистістю

У грушевих та персикових садах вітчизняний біофунгіцид Цидокс  показав ефективність у боротьбі з бактеріальним опіком та дірчастою плямистістю на рівні 92−98%.

Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» повідомляє Юрій Ліпський, директор компанії «Мінераліс Україна».

Він зазначає, що українські господарства, які вирощують органічні ягоди та фрукти, високо оцінили біофунгіцид Цидокс, який має системну дію та стримує подальший розвиток бактеріальних і грибних хвороб до 20 днів. 

За словами Юрія Ліпського, препарат покращує живлення рослин шляхом фіксації атмосферного азоту та сприяє мобілізації важкодоступних форм фосфору і калію з ґрунту. Цидокс містить у своєму складі низку амінокислот: Гліцин, Л-пролін, Аланін, Л-валін, Л-ізолейцин, Л-лейцин, Л-тирозин, Л-фенилфланин і Л-лізин. Наявність у препараті живих бактерій роду Bacillus sp. MBS-4 та їхніх токсинів унеможливлює утворення резистентності до них хвороботворних мікроорганізмів. 

«Результати трирічних досліджень цього препарату в грушевих та персикових садах Мелітопольської дослідної станції показали ефективність у боротьбі з бактеріальним опіком та дірчастою плямистістю на рівні 92−98%. І це за удвічі меншої вартості Цидоксу порівняно з імпортним препаратом. Норма внесення Цидокс на плодових культурах становить від 2−6 л/га. Цей препарат є реальним інструментом у боротьбі з бактеріальним опіком на грушах, бактеріальною дірчастою плямистістю персика, паршею на яблуках, чорною та сірою плямистістю на лохині та іншими хворобами у садах та ягідниках», – зазначає Юрій Ліпський. 

Читайте також: Вітчизняний препарат показав ефект проти хвороб у саду