Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Без формувального обрізування абрикос виснажується ранніми великими врожаями

Без формувального обрізування абрикос виснажується ранніми великими врожаями

Крона абрикоса без кваліфікованого формувального обрізування стає рідкою, з видовженими оголеними гілками, а плодоношення пересувається на периферію крони.

Шпорці й букетні гілочки закладаються на дворічній деревині з ростових бруньок.

Щоб отримувати стабільно високі врожаї, необхідно забезпечити щорічне утворення достатньо сильних (30-60 см) однорічних приростів. Цього досягають своєчасним обрізуванням дерев по усій довжині скелетних і напівскелетних гілок.

Слід враховувати і здатність абрикоса утворювати передчасні пагони (бічні пагони на сильних однорічних). Тому в молодому віці у дерев не можна допускати загущення крони.

Залишені без формувального обрізування молоді дерева виснажуються ранніми великими врожаями. Перевантаження врожаєм призводить до здрібнення плодів, зменшення довжини пагонів. Активна площа асиміляційної поверхні листя зменшується, дерево виснажується і впадає у періодичність плодоношення.

Деревам абрикоса властива висока регенераційна здатність. Сплячі бруньки можуть пробуджуватися і проростати до 20-25-річного віку дерев, що вказує на доцільність омолоджувального обрізування за зменшення довжини пагонів.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали