Овочі-Ягоди-Сад

Бактерії допомагають комахам подолати захист рослин

Бактерії допомагають комахам подолати захист рослин

Вчені Токійського університету наук разом колегами з Університету Окаями (Японія) виявили, що бактерії, що живуть в роті та травній системі личинок деяких травоїдних комах виробляють речовини, що пригнічують захисні системи рослин.

Про це повідомляється на сайті Токійського університету науки.

Пояснюється, що личинки рослиноїдних комах зазвичай ротом змащують різними травними білками рослини, які вони хочуть їсти. І коли рослини виявляють хімічні речовини, які зазвичай містяться в цих ротових секретах, вони виробляють захисні молекули, включаючи білки та спеціалізовані метаболіти, які інактивують травні білки комахи і тим самим заважають шкідникові отримувати поживні речовини з рослини.

Однак деякі комахи застосовують бактерії для подолання цієї проблеми. Наприклад, шлунково-кишковий секрет колорадського жука (Leptinotarsa ​​decemlineata) містить бактерії, які можуть пригнічувати захисні механізми рослин томатів, які зазвичай їдять жуки. Таким чином жуки та бактерії досягли симбіозу. 

Результати дослідження професора Генічіро Арімури з Токійського університету наук дають важливе уявлення про те, як S. litura протидіє захисним механізмам рослин, якими вона харчується, знання про взаємозв’язок між личинками та бактеріями допоможе вченим пропонувати методи захисту важливих видів сільськогосподарських культур. від S. litura. 

Нові методи можуть допомогти фермерам зменшити застосування пестицидів, «сприятимуть створенню безпечного та надійного продовольчого забезпечення та багатого навколишнього середовища», – висловився  Генічіро Арімура.

Читайте також: На томатах цього року прогнозують високу шкодочинність колорадського жука