Альтернаріоз поширюється виноградниками Півдня
За останні 10 років альтернаріоз повсюдно поширився на виноградниках, і з кожним роком його шкідливість в Україні зростає.
Про це у журналі «Садівництво по-українськи» написала Людмила Баранець, кандидатка сільськогосподарських наук з ННЦ «ІВіВ ім. В. Є. Таїрова»
На фоні високих температур повітря (+30…+40 °С) і невисокої, нижче 70%, вологості повітря зауважено інтенсивний розвиток альтернаріозу на листі, а часом й на ягодах винограду.
«Масовий розвиток альтернаріозу негативно впливає на фотосинтетичний потенціал рослин, що позначається на урожаєві, – зазначила Людмила Баранець. – Спостереження свідчать, що незалежно від проведених захисних заходів хвороба активно розвивається протягом усього періоду вегетації. Нині вивчення альтернаріозу й розробка способів захисту від нього ще тривають».
Альтернаріоз діагностують переважно за плямами на листі, але він може уражати усі органи рослини, не спричиняючи ані її загибелі, ані великих втрат врожаю. Проте нині ареал й шкідливість хвороби зросли — вона охопила майже усі виноградні насадження півдня України.
Нагадаємо, ми писали, що поширення й інтенсивність хвороби еска на винограді посилюються щороку в середньому на 4–5%.