Агроном картопляного кластеру розповів про весняне внесення добрив

Останні два роки агрономи кластеру «Картопля» компанії «Контінентал Фармерз Груп» перейшли на внесення фосфору після зябу, по виораному ґрунту.
Про це у своїй статті для журналу «Плантатор» розповів Василь Болехівський, головний агроном кластеру. За його словами, ефект кращий, ніж під зяб.
«Фосфор даємо тільки весною у вигляді амофосу (P100), хлористий калій (К240) – краще восени або, якщо це неможливо, – рано навесні, – уточнює агроном. – Магній (Mg20), обов’язковий для картоплі, бо вона дуже любить цей елемент, який даємо позакоренево. З мікроелементів по вегетації даємо теж марганець і бор».
Аміачну селітру агрономи кластеру вносять весною два рази – під культивацію перед посадкою та при висоті картоплі 20-25 см, на ранніх сортах – один раз під культивацію. Карбамід – позакоренево та з обприскуванням по вегетації, 4-6 л/га, для підтримки зеленої маси. Загальна норма азоту на 1 га становить 150 кг р.р.
«Ми використовуємо сучасні агрегати точного внесення добрив, які акцентують увагу на рівномірності внесення – попереду руху трактора ви можете побачити лотки (на фото), за допомогою яких контролюється цей показник, – написав спеціаліст. – Якщо ви не налаштуєте правильно рівномірність, на полі будуть чергуватися темно і світло зелені смуги».
Читайте також: Уміст азоту в посівах картоплі контролюють з супутників