Техніка
Головне:
Під час карантину важливо зберегти логістичні потоки для забезпечення аграріїв насінням, - думка За два місяці Україна закупила за кордоном 6 тис. тонн сиру У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер У групі компаній «Олстас» знайшли спосіб уникнути промивання ґрунтових гербіцидів Зорянський елеватор на Рівненщині завершує відвантаження зерна Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі Вітчизняні борошномели закликають владу тимчасово обмежити експорт зерна, аби запобігти здорожчанню хліба АМКУ призупинив впровадження «Укрзалізницею» нового договору про надання послуг На термінал Neptune зайшов під завантаження найбільший балкер Про нові органічні малинники площею 40–50 га на кілька років можна забути, – експерт
Точка зору

Завдяки диференційованій нормі висіву ми заощадили на посівному матеріалі близько 6%

Віталій Браво
директор із розвитку ТОВ «Околиця»
Поділитись:

Ми обробляємо дві тисячі гектарів і вирощуємо стандартний набір культур: соняшник, озиму пшеницю, кукурудзу, горох і сою. Точне землеробство впроваджуємо комплексно, але етапами, ураховуючи наявний машинно-тракторний парк і нюанси в сумісності обладнання.

Застосовуємо автопілоти. Оскільки купувати власний дрон на такі невеликі площі немає сенсу, огляд посівів робимо дронами компанії SmartFarming: здійснюємо підрахунок сходів, досліджуємо забур’яненість, густоту посівів, виявляємо осередки захворювань. За допомогою квадрокоптерів вимірювали деякі масиви землі, а дані враховували в розробці карт-завдань під диференційований посів, так само, як й індекси NDVI. Також брали до уваги рельєф і досвід нашого агронома, що знає продуктивність різних ділянок.

Маємо досвід обробітку й сівби з використанням сигналу RTK, який дає точність до 2 см, але наразилися на проблему нестабільного мобільного зв’язку і, відповідно, інтернету. Тому почали використовувати платні супутникові сигнали, які дають точність до 10 см і є стабільними.

На сівалках застосовуємо секційний контроль і диференційовану норму висіву. Цього року диференційовано висіяли близько ста гектарів соняшнику й двісті — кукурудзи відповідно до карт-завдань, на яких були виокремлені ділянки з різною продуктивністю, на продуктивніших загущували посіви, на менш продуктивних — зріджували.

Заощадження на посівному матеріалі шляхом секційного контролю секцій сівалки і відімкнення становило близько 6% (для більшої економії потрібно провести детальний аналіз умісту поживних речовин у ґрунті). Одним із вагомих чинників, що впливають на майбутній урожай, є оптимальне розкладання насіння в рядкові (сингуляція). Так, сівалка, переобладнана системою Precision Planting, показала сингуляцію по соняшнику на рівні 94%, а кукурудзи — 99%; сівалка Kinze, обладнана системою відімкнення секцій та моніторингом висіву, дала сингуляцію по соняшнику — 80%, а по кукурудзі — 93%.

Переобладнали також причіпний обприскувач: установили модуль, що відповідає за норму виливу ЗЗР і контроль відімкнення секцій: створюється схема внесення, і якщо машина заїжджає повторно на оброблену територію, секції автоматично відмикаються.

Прилади, встановлені на комбайнах, дають можливість фіксувати потову врожайність і вологість зерна. Отримання якісної картографії врожайності є надважливим завданням, тому що завдяки цьому можливо визначити продуктивні ділянки. Картографія врожайності, індекс NDVI (бажано усереднений за 5 років), агрохімічний аналіз ґрунту й карта рельєфу є основою для розробки майбутніх карт диференційованої сівби та внесення добрив.

Поділитись: