Овочі будуть дорожчими після Нового року
Багато непрофесійних вирощувачів, які взялися цього року ростити овочі, не володіють досконало технологіями. Отже, якість буде гіршою. До того ж таким вирощувачам не вистачає якісних овочесховищ.
Окупація Херсонщини та частини Запоріжжя, де на поливних землях та в теплицях вирощувалася значна частка овочів, рекордно підняла ціни на цю продукцію на підконтрольній українському уряду території. Особливо відчувалася нестача ранніх овочів. З настанням другого місяця літа ситуація вирівнюється, адже на ринок надходить продукція з відкритого ґрунту із заходу та центру України.
Оскільки вторгнення росії трапилося в кінці зими, уряд, експерти, фермери та домогосподарства встигли зорієнтуватися й збільшити вирощування овочів у громадах, невеликих фермерських господарствах, які раніше займалися овочами, або вирощували схожу продукцію. Люди згадали 90-ті та засадили овочами городи.
Крупні картоплярські компанії з неокупованих територій дещо збільшили площі під основною культурою. На звільнених територіях Київщини та Чернігівщини, після розмінування, хоч і пізно, але теж висадили бульбу.
Польські фермери-овочівники теж моніторять ситуацію в Україні, і в разі чого готові постачати продукцію.
Отже, овочі будуть.
Але вирощені неспеціалізованими господарствами матимуть неідеальну якість, яка не може зберігатися довго.
Та й сховища у таких виробників або відсутні, або не найкращої якості.
Тому є значна ймовірність, що овочів борщового набору буде у надлишку восени, менше – на початку зими, і дефіцит – після Нового року. Нестачу цієї продукцію компенсуватимуть імпортом.