Інтерв'ю

Обирайте тих постачальників кормів та преміксів, що пропонують якісну продукцію

Зважений вибір

Олександр Бесага
директор технологічного департаменту компанії «Коудайс Україна»

Обирайте тих постачальників кормів та преміксів, що пропонують якісну продукцію, вигідні умови співпраці, працюють відкрито та надають кваліфікований технічний супровід 

Олександр Бесага

Щоб ефективно працювати й бути успішним на кормовому ринку, виробникам слід постійно розвиватися, слідкувати за змінами у потребах своїх клієнтів і новинками на ринку, впроваджувати корисні ноу-хау, які дадуть змогу покращити якість своєї продукції і зменшити її собівартість. Виробник комбікормів постійно повинен працювати над оптимізацією рецептур, пошуком кращих компонентів тощо для того, щоб увесь час йти в ногу з потребами своїх клієнтів і бути конкурентоспроможним на ринку. Як птаховиробникам обрати постачальника преміксів, за якими критеріями можна визначити, що компанія серйозна й опікується якістю свого продукту, пан Олександр розповів журналу «Наше птахівництво»

Пане Олександре, розкажіть, як правильно обирати постачальників кормів і преміксів. За якими критеріями можна оцінити ефективність їхньої роботи? 

— Перш ніж обрати постачальника кормів або преміксів варто зібрати всю інформацію про виробників, які нині працюють на цьому ринку. Коли ви вивчаєте компанію, слід визначити, скільки років вона працює на ринку, яку має репутацію, у кого вона закуповує сировину для виготовлення своєї продукції, дізнатись про її клієнтів, де розташовані виробничі потужності. Дуже важливо звернути увагу на те, наскільки компанія відкрита і може продемонструвати свої потужності, на яких виготовляє ту продукцію, що вас цікавить. Якщо компанія не пускає вас на виробництво, — з нею не варто працювати. Ви повинні знати, яке обладнання стоїть на виробництві, рівень оснащення лабораторії, як виробник контролює якість вхідної і вихідної продукції, які заходи біобезпеки вживає тощо. Отримана під час візиту інформація допоможе вам прийняти правильне рішення. У вас буде уявлення про те, продукцію якої якості може виробити компанія. 

Утім, якість кінцевої продукції залежить не тільки від бажання виробника зробити якісний продукт, а й від того, які технологічні рішення він застосовує під час виготовлення своєї продукції. Можна, наприклад, додати у премікс певного вітаміну стільки, скільки його потрібно, але через декілька місяців виявиться, що його кількість значно зменшилася — він або окислився, або прореагував з іншими елементами. Виробник корму цього може навіть не знати. Щоб уникнути такої ситуації, слід мати певні знання, а також ретельно підбирати для виготовлення преміксів ті продукти, технологія виробництва яких забезпечує їхню стабільність при зберіганні, під час дії на них температури, вологості, та інших зовнішніх чинників. 

Коли ви переконаєтесь, що компанія зможе виготовити продукт належної якості, дізнайтеся про те, як швидко вона зможе виконати ваше замовлення. Бо якщо вам треба, наприклад, продукція на завтра, а компанія може її виготовити тільки через місяць — вам така співпраця не підійде. Чим швидше компанія здатна реагувати на ваш запит, тим краще. 

Визначіться, які фінансові умови співпраці пропонує компанія, чи є умови відтермінування платежів тощо. Цей пункт для кожного виробника птахівничої продукції дуже важливий, оскільки бувають такі періоди, коли кошти за свою продукцію він отримує не відразу, тому потребує часу, щоб розрахуватися зі своїми постачальниками. У пріоритеті завжди буде та компанія, що не вимагає передоплату за свою продукцію. 

Сьогодні дедалі більшу роль відіграє здатність компанії бути повноцінним партнером своєму клієнту. Цінується більше той постачальник, що зацікавлений в успіху свого клієнта. Тому нині велику роль відіграє здатність компанії надати технічний супровід своїм клієнтам. Важливо, щоб співпраця не закінчувалася тільки на угоді купівлі-продажу. Виробники тваринницької продукції щоденно стикаються з величезною кількістю різних проблем, і важливо, коли компанія-постачальник кормів і кормових добавок буде їм повноцінним партнером і зможе допомогти у їх розв’язанні. 

Як співпрацює з клієнтами «Коудайс Україна»? У чому є ваша унікальність на ринку і конкурентна перевага? 

— Ми пропонуємо нашим клієнтам не тільки саму продукцію, а й намагаємося дати якісний технічний супровід. У компанії знають, що результат вирощування птиці не завжди напряму залежить від якості корму. Часто недоотримані прирости, погана конверсія тощо є результатом різного роду помилок, допущених під час вирощування птиці. Тому наше завдання допомогти нашим клієнтам знайти й усунути ці помилки. Ми консультуємо їх щодо будь-яких питань: як і якими препаратами краще проводити дезінфекцію у приміщенні, який краще обрати підстилковий матеріал, як забезпечити оптимальний мікроклімат у пташнику, відповідаємо також на питання щодо годівлі птиці, ветеринарії та багато інших. 

У штаті в нас є кваліфіковані менеджери, які допомагають нашим клієнтам складати і коригувати протягом виробничого циклу раціони для птиці. Якщо змінюється якась складова корму, або виникають проблеми у процесі годівлі птиці, наші менеджери дуже оперативно все перераховують і надають інформацію клієнтам. Буває, наприклад, так, що клієнт отримав сировину з трохи іншою поживністю, а вже завтра йому треба робити з неї корм для птиці. Сьогодні швидкість реагування має визначальну роль, оскільки інтенсивне виробництво не терпить зволікання. 

У нашій роботі ми керуємося основними принципами: висока якість продукції, відданість нашій справі, регулярне впровадження інновацій та постійний зв’язок із нашими клієнтами. Щоб утримувати лідируючі позиції на ринку, ми постійно поглиблюємо наші знання і оперативно впроваджуємо останні ноу-хау у виробництві. 

Ми розширюємо асортимент нашої продукції. Найближчим часом ми почнемо виробляти премікси. Сьогодні ми знаходимося у процесі запуску в роботу щойно збудованого преміксного заводу. Нині перевіряється робота усього обладнання, проводиться контроль змішування, гомогенності продукції. 

Коли вже повністю завершиться її тестування та будуть виконані усі підготовчі роботи, буде офіційне відкриття заводу. Воно відбудеться цього літа. Відкриття цього заводу стане значним кроком розвитку нашої компанії. 

Ми усвідомлюємо цей високий рівень відповідальності виробника, який декларує, що його продукція нічим не уступає європейським аналогам. Сучасне оснащення заводу дасть змогу виготовляти високоякісні премікси. Основними постачальниками складових для виготовлення продукції є провідні світові виробники. 

Ми маємо всі необхідні інструменти для здійснення контролю над технологічними процесами. Тому вимоги до якості продукту у нас стоять на першому місці. Наша мета проміжна – це повна відповідність реальних показників поживності премікса тим показникам, що задекларовані в сертифікаті якості продукту. Мета кінцева – отримати максимум взаємного задоволення партнерами по бізнесу).