Інтерв'ю

Минулий рік для нашої компанії був дуже успішним

Якість — у фокусі

Віктор Димшиц
директор із продажу BDW Feedmill Systems у Східній Європі

Компанія BDW Feedmill Systems GmbH & Co. KG разом з українськими агровиробниками реалізовує кілька проєктів із виробництва кормів  

Віктор Димшиц

Успішні виробники сільськогосподарської продукції шукають прагматичні та прості рішення для підвищення ефективності своїх агропідприємств. Інвестування у власне виробництво кормів дозволяє їм виробляти якісні корми та стати незалежними від комбікормової галузі, знизити собівартість продукції — це надзвичайно важливо в умовах зниження маржинальності в галузі. Застосування на комбікормовому заводі високотехнологічного обладнання гарантує виробництво високоякісного продукту. 

Німецька компанія BDW Feedmill Systems — одна з трьох компаній групи H. Wolking зі 150-річною історією — є фахівцем у розробці технологічних рішень, інжинірингу, виробництві та монтажі обладнання, а також у введенні в експлуатацію комбікормових і преміксних заводів. Співпраця з одним зі світових лідерів галузі обладнання для виробництва комбікорму відкриває для агропідприємства доступ до новітніх розробок і найсучасніших технологічних рішень, що дозволяє підвищити ефективність бізнесу загалом. Нині BDW Feedmill Systems GmbH & Co. KG реалізує в Україні кілька проєктів із проєктування, постачання обладнання та введення в експлуатацію комбікормових і преміксних виробництв. 

Про переваги власного виробництва комбікормів розповів Віктор Димшиц, директор із продажу BDW Feedmill Systems у Східній Європі. 

Пане Вікторе, минулий рік для компанії BDW Feedmill Systems в Україні став доволі успішним. З чим це пов’я зано? 

— Останні кілька років в Україні швидкими темпами розвивається тваринництво та птахівництво. А коли є тваринництво, то має бути й цивілізоване комбікормове виробництво, адже кормам належить 70–80% собівартості продукції. Окупність комбікормового заводу середньої потужності 10–15 т/год за рентабельності 10–15% становить кілька років — ураховуючи капітальні інвестиції, це небагато. Тож не дивно, що інтерес агровиробників й інвесторів до будівництва потужностей для виробництва кормів постійно зростає. 

Відкриття заводу Novacore у Дніпропетровській області 2013 року стало знаковою подією в галузі кормовиробництва країни. Це найбільший в Україні виробник преміксів для всіх видів сільськогосподарських тварин і птиці. Поява заводу європейського рівня не лише «задала тон» стандартів якості продукції й організації виробництва в галузі, а й сприяла підвищенню ефективності роботи агропідприємств — споживачів цієї продукції. З технічного погляду підприємство на момент відкриття стало еталоном, і досі є суперсучасним завдяки впровадженню унікальних технологій на всіх етапах виробничого процесу. 

Чому була перерва? З одного боку, на це вплинула політична та економічна ситуація в країні. З іншого — у будь-якій країні, як правило, складно реалізувати перший і другий проєкти, а далі стає простіше. Нині в нашому портфоліо вже є кілька об’єктів у різних регіонах. На Дніпропетровщині агропідприємство «Агро-Овен» реконструювало старий комбікормовий завод, використавши наше обладнання. 

Комплекс із виробництва комбікормів 10 т/год і преміксів 2,5 т/год, ТОВ «МЕГА КОРМ», ГК «Ветсинтез», Харків (триває будівництво)

У травні ми плануємо ввести в експлуатацію завод «Мега Корм» із виробництва комбікормів і преміксів у Харківській області. Цей дуже сучасний виробничий комплекс, який буде сертифікований GMP+. Також цього року переріжемо червону стрічку на Прикарпатті, де введемо в експлуатацію завод компанії «Світ м’яса» потужністю 8 т продукції на годину. Ми вже почали відвантаження обладнання на цей об’єкт. Крім того, закінчуємо детальне планування й інжиніринг для будівництва заводу на південному сході країни. Реалізація трьох потужних проєктів за рік — красномовне підтвердження того, що гравці агросектору готові інвестувати в будівництво комбікормових заводів. Тому надалі український ринок для BDW Feedmill Systems є одним із найважливіших. 

У чому конкурентні переваги BDW на українському ринку обладнання? 

— Україна приваблює всіх світових лідерів із виробництва обладнання для комбікормової промисловості й будівництва таких заводів. Тому конкуренція на ринку досить жорстка. Також на ринку є виробники окремих машин і механізмів, але вони не пропонують обладнання для всього заводу загалом. 

Чому клієнт вибирає нас, а не конкурентів? Дуже часто вирішальне значення має перше враження. Воно залежить від швидкості розробки технологічної схеми й комерційної пропозиції, якості технологічної схеми — стандартна вона чи розроблена з максимальним урахуванням вимог клієнта. Ми, наприклад, реалізували проєкти в понад 30 країнах світу, але двох однакових ви не знайдете. 

Також нашою перевагою є майже 150-річна історія компанії. Протягом цих років підприємство належить сім’ї Волькінг, переходить від батька до сина. Звідси — сформовані традиції спілкування з партнерами, бездоганна репутація. 

30 т/год комбікормовий завод і 78,тис. тонн зерносховище ТОВ «Комбі», ГК «Агропромкомплектація», Росія, 2012 рік

Те, що ринок Східної Європи для нас дуже важливий — не порожній звук. У кожному відділі нашої компанії є хоча б одна людина, що володіє російською. Тобто всі залучені в проєкті працівники компанії-партнера — інженери, юристи, логісти, монтажники — можуть спілкуватися з нашими фахівцями безперешкодно. Для наших клієнтів — це дуже важливий аргумент, бо не всі працівники українських аграрних компаній добре знають англійську чи німецьку. 

А віднедавна нашим представником в Україні стала компанія «Промінвестбуд», на базі якої буде організовано склад запчастин нашого обладнання для внутрішнього ринку. 

А хто основні замовники вашої продукції? 

— Наша компанія розробляє індивідуальні концепції для заводів різної продуктивності: від невеликих підприємств продуктивністю від 5 до 9 т/год до промислових заводів із виробництва комбікормів потужністю від 10 до 100 т/ год. Тож можемо виконати будь-яке замовлення. 

Усіх наших партнерів можна розділити на три категорії. До першої належать невеликі агропідприємства, які купують обладнання для будівництва комбікормового заводу чи цеху і виробництва продукції для власних тваринницьких комплексів. До другої — агрохолдинги з потужним тваринництвом чи птахівництвом, які для задоволення власних потреб у кормах будують індустріальні комбікормові заводи. Третя категорія — це комерційні компанії, що виробляють комбікорми й премікси на продаж. 

Середня продуктивність реалізованих нами об’єктів — 15–30 т на годину, тобто основні наші клієнти — як агрохолдинги, так і приватні агропідприємства середніх розмірів. 

Яке поголів’я треба утримувати, щоб власне виробництво кормів було вигідним? 

— Хороше запитання. Щоб дозволити собі мати власне повноцінне виробництво комбікормів, потреба в них має бути не меншою як 10 тис. т/рік, тобто близько 5 т/год. 

В Україні поширені випадки, коли господарства з меншими потребами в кормах самостійно налаштовують їх виробництво, поєднуючи обладнання різних виробників. За такої організації виробництва існують високі ризики нагодувати худобу неякісним кормом, адже санітарно-гігієнічні норми не витримують критики. 

Розкажіть покроково, як відбувається будівництво заводу від першого запиту клієнта до введення в експлуатацію. 

— Зазвичай потенційний клієнт звертається в кілька компаній із запитом на будівництво заводу, відвідує реалізовані об’єкти. Наприклад, компанія МЕГА КОРМ («Ветсинтез»), перш ніж зупинити свій вибір на нашій компанії, побувала на кількох наших заводах у різних країнах. 

Загалом алгоритм співпраці із замовниками компанії BDW відпрацьований десятиліттями та величезним досвідом. Перший етап — це аналіз вихідних даних замовника та розробка фахівцями BDW проєкту майбутнього виробничого комплексу з урахуванням побажань замовника, індивідуальних особливостей і можливостей реалізації, бюджету. Далі — розробка концепції з технічною деталізацією і підготовка кошторису. Третій етап — детальне технічне планування по заданих параметрах. Після погодження всіх деталей BDW приступає до виготовлення технологічних машин і компонентів. Після його завершення ми постачаємо обладнання та здійснюємо його монтаж. Для керівництва цим процесом компанія BDW надає свого шефмонтажника, який у тісній співпраці з клієнтом супроводжує всі етапи робіт. Також пропонує своїм замовникам підготовку й навчання персоналу, який працюватиме на новому заводі. Після пробного запуску всіх окремих процесів завод уводять в експлуатацію. 

Увесь процес від першої зустрічі до укладення договору триває від місяця до року — залежно від складності проєкту й можливостей замовника тощо. Звісно, після введення об’єкта в експлуатацію наша співпраця не закінчується — BDW надає сервіс високого класу з відповідною техпідтримкою, зокрема онлайн. 

Наші фахівці постійно перебувають на зв’язку з клієнтами. Тому, якщо виникають питання, вони можуть зайти в систему керування онлайн і допомогти їх усунути. На практиці це буває зрідка. 

Після запуску будь-якого об’єкта клієнт робить запас витратних запчастин — молотки для дробарки, ролики, матриці й інше. А найближчим часом плануємо відкрити склад запчастин також і в Україні. 

Які застосовуєте підходи в компонуванні обладнання? Чи пропонуєте замовникам найоптимальніші варіанти? 

— Багато наших клієнтів уже є досвідченими виробниками кормів, тож мають власне бачення концепції майбутнього об’єкта. Звичайно, ми враховуємо побажання замовника та намагаємося їх задовольнити. Але якщо виявляємо, що якесь рішення не принесе очікуваного результату, то, навіть незважаючи на нашу комерційну зацікавленість у постачанні обладнання на якомога більшу суму, ми пропонуємо клієнту розглянути варіанти оптимізації, що призведуть до зниження вартості проєкту. Для нас головне — щоб замовник був задоволеним після реалізації проєкту. 

8 т/год завод із виробництва преміксів, Novacore, ГК «Єдність», Дніпропетровська обл., 2013 рік

Комбікормовий завод — це доволі енергозатратне підприємство. Які можливості щодо економії енергоресурсів передбачають ваші фахівці на стадії планування? 

— Німці, як відомо, народ ощадливий. Тому всі наші технологічні рішення з економічного боку — максимально ощадливі. Серед таких рішень — установлення енергоощадної техніки, мінімальна довжина транспортного обладнання, оптимальна товщина металу на машинах за збереження їх міцності, довговічності та надійності. Потужність електромоторів на машинах розрахована таким чином, щоб виконувати своє призначення, але не призводити до перевитрат електроенергії. У кожній схемі інженери використовують раціональні рішення — тобто made in Germany. 

Якою ви бачите подальшу роботу й розвиток компанії BDW в Україні? 

— Я сам — колишній харків’янин, тому добре розумію, що Україна нині переживає серйозні випробування. Але складні моменти бувають у кожній країні, головне — рухатися вперед. Мене тішить те, що останніми роками спостерігається тенденція до нарощення обсягів виробництва м’яса та яєць. І оскільки наявні потужності не здатні задовольнити потреби у якісних комбікормах, потрібно будувати нові комбікормові заводи та переоснащувати ті, що працюють на обладнанні ще часів радянської доби. Тому я переконаний, що в найближчій перспективі наше обладнання та технології на українському ринку матимуть попит. 

Минулий рік для нашої компанії був дуже успішним, і я сподіваюсь, що ця тенденція триватиме. 

Лариса Степанушко

журнал The Ukrainian Farmer, травень 2021 року

Усі авторські права на інформацію розміщену у журналі The Ukrainian Farmer та інтернетсторінці журналу за адресою https://agrotimes.ua/ належать виключно видавничому дому «АГП Медіа» та авторам публікацій, згідно Закону УкраїниПро авторське право та суміжні права”.
Використання
інформації дозволяється тільки після отримання письмової згоди від видавничого дому «АГП Медіа».