Збитки фермерів на логістиці до західних кордонів встановлять 70-80 дол./т, - думка
Україна здатна експортувати альтернативними «зерновому коридору» шляхами 3 – 3,5 млн тонн агропродукції.
Про це під час пресконференції повідомив президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачьов.
Він констатував, що європейська інфраструктура не має можливості приймати увесь обсяг української агропродукції. За його словами, потрібно врахувати те, що практично уся логістика там вибудована на автотранспорті.
«Вартість такої логістики набагато вища, ніж експорт через українські порти. Так, з Західної України до Румунії вона становитиме 130-150 дол./т, а якщо відвантажувати збіжжя з Києва чи Чернігова, вартість логістики зросте до 200 дол./т. При собівартості виробництва близько 200 дол./т на пшеницю чи на кукурудзу і при ціні реалізації у Констанці близько 320 дол./т, збитки у фермерів будуть 70-80 дол. на тонні», – зауважив Микола Горбачьов.
Тому, на його переконання, немає іншої альтернативи українському агроекспорту, окрім морських шляхів. А для цього потрібно подовжити термін «зернової угоди» мінімум на рік.
Нагадаємо, досягнуто домовленості про деблокаду портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний». Також ми писали, що Україна отримає близько 1 млрд дол. щомісяця від деблокади портів.