Елеватор

Збільшення оперативних потужностей зберігання на наявних елеваторах є практично нереальним, - думка

Збільшення оперативних потужностей зберігання на наявних елеваторах є практично нереальним, - думка

На сьогодні вже зрозуміло, що до початку нового сезону збирання українським фермерам не вдасться вивезти все зерно минулого врожаю. Отже, очікуються досить серйозні проблеми зі зберіганням, і це може тривати ще кілька років.

Про це в інтерв’ю The Ukrainian Farmer розповів комерційний директор Баришівської Зернової Компанії Grain Alliance Таїр Мусаєв.

За його словами, ситуація з оперативним збільшенням потужностей для зберігання на наявних елеваторах є практично нереальною. «Навіть зважаючи на те, що в Україні відомі випадки будівництва силосів протягом трьох місяців, це можна назвати винятком із правил. Якщо підприємство не має готового проєкту і повного комплекту складників, швидко збудувати нові силоси не вдасться», – зауважив Таїр Мусаєв.

На його думку, навряд хто зважиться вкладати чималі кошти в потужності, які потрібні сьогодні, але невідомо, чи будуть потрібні завтра. Ніхто не може спрогнозувати майбутнє навіть на короткий час, і така невизначеність спонукає зайняти позицію очікування.

«Єдине, на що можна сподіватись, так це на завершення тих об’єктів, що вже будують», – підкреслив Таїр Мусаєв.

Нагадаємо, аграріям терміново потрібен доступ до інфраструктури зберігання та переробки зернових.