Елеватор

З порту «Чорноморськ» до Ємену буде відправлено 30 тисяч тонн українського зерна

З порту «Чорноморськ» до Ємену буде відправлено 30 тисяч тонн українського зерна

З порту “Чорноморськ” до Республіки Ємен завтра буде відправлено судно Negmar Cicek, яке доставить 30 тисяч тонн  гуманітарної допомоги. Це вже шосте судно в рамках продовольчої програми Grain from Ukraine.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Сьогодні участь у церемонії відправлення взяли віцепрем’єр-міністр, міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков, міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський,  Надзвичайний і Повноважний  Посол США в Україні Бріджит Брінк,  Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанія в Україні Рікардо Лопес-Аранда Хагу, Заступник керівника місії Французької Республіки в Україні Бенжамін Роріг,  заступник директора Всесвітньої продовольчої програми ООН в Україні Маріанна Уорд.

«Від початку дії ініціативи з портів Великої Одеси було відправлено понад 25 млн тонн зерна. Сподіваюсь, наші партнери й надалі будуть підтримувати цю програму, ми будемо допомагати країнам, які найбільше потребують цієї допомоги. Україна навіть в період війни разом з партнерами думає і допомагає найбіднішим країнам», – зазначив Олександр Кубраков.

Міністр агрополітики Микола Сольський підкреслив, що програма Grain from Ukraine стала вже постійною. Щомісяця з українських портів відправляються нові кораблі. Донорами допомоги для Ємену виступили США, Іспанія та Франція. 

«Grain from Ukraine важлива з багатьох причин. Перш за все – це гуманітарна місія, яка показує, що Україна підтримує своїх африканських партнерів. Навіть у такий важкий для нас час. Другий аспект – підкреслює важливість зернової ініціативи, до продовження якої було докладено дуже багато зусиль», – зазначив Микола Сольський.

Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Бріджит Брінк підкреслила важливість гуманітарної місії для світу та для України. За її словами, 65% експорту пшениці по Чорноморській зерновій ініціативі надається саме країнам, які розвиваються.

«Ми відвідали судно, яке завантажує зерно для відправки до Ємену, щоб нагодувати мільйони людей, які того потребують у цій країні.  США й надалі підтримуватиме ініціативу й сприятиме розширенню Чорноморської зернової ініціативи. Якби не штучне обмеження інспекції суден у Босфорі щодня може бути відправлено 45 суден», – сказала Бріджит Брінк.

Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанія в Україні повідомив, що Іспанія додасть ще 14,4 млн євро до анонсованих раніше понад 236,5 млн євро. Ці кошти виділені у рамках Стратегії з продовольчої безпеки Іспанії.

«Ми дуже раді, що Іспанія могла долучитися до цієї програми. Підтримати Україну в допомозі країнам, що знаходяться під ризиком продовольчої кризи не тільки в Африці, а й в Латинській Америці та Азії», – зазначив Лопес-Аранда Хагу.

Заступник керівника місії Французької Республіки в Україні Бенжамін Роріг назвав Grain from Ukraine вагомим внеском у вирішенні проблем забезпечення продовольчої стабільності у світі. Він наголосив, що Франція виступила ініціатором коридорів солідарності, запроваджених з боку ЄС, завдяки яким з весни 2022 року було експортовано понад 20 млн тонн зерна. 

«Війна, яку почала росія проти України, загострила проблеми продовольчої безпеки у світі, зменшивши можливості виробництва та перевезення продовольства. Побічним ефектом цієї війни у світовому масштабі є погіршення ситуації продовольчої безпеки в низці країн Африки, Близького та Середнього Сходу. Ми вітаємо благородний і щирий жест, який робить Україна для сприяння вирішенню цієї проблеми», – зауважив Бенжамін Роріг. Він також додав, що Франція й надалі підтримуватиме ініціативи України. 

Заступник директора всесвітньої продовольчої програми ООН в Україні Маріанна Уорд наголосила, що Чорноморська зернова ініціатива сприяє утриманню стабільних цін на зерно у світі та забезпечує доступ до їжі найбідніших країн.

«Коли порти не працювали, ціни на зерно досягли свого десятирічного максимуму – майже на 30% вище, ніж у 2021 році. На жаль, збільшення ціни на зерно лише на 1%, призводить до того, що приблизно 10 млн людей опиняються за межею бідності. Сьогоднішнє судно до Ємену є важливим гуманітарним судном. Воно йде до однієї з найбільш голодуючих країн у світі», – зазначила Маріанна Уорд.

Нагадаємо, за день простою у Босфорі аграрій втрачає 30 доларів на кожній тонні зерна.