Елеватор

Як правильно зберігати соняшник у пологових сховищах

Як правильно зберігати соняшник у пологових сховищах

Насіння соняшнику надійно зберігається тільки за вологості меншої від 7% і температури не вищої за 10 °С. За вологості 8% і температури 20 °С максимальна тривалість зберігання становить 1,5 міс., 10 °С — 4,5 міс., за 1 °С — понад 6 місяців.

Про це йдеться у статті The Ukrainian Farmer.

Зберігання в підлогових сховищах, де зазвичай не застосовують системи аерації, слід виконувати з дотриманням кількох правил. Наприклад, висота зернового масиву не має перевищувати 3–3,5 м. Навіть якщо всі показники не перевищують базових параметрів, насіння соняшнику внаслідок активного дихання виділяє достатньо тепла, щоб швидко розігрітись.

Шар дрібних решток на поверхні зернового масиву слід періодично руйнувати притоптуванням або іншими засобами. Також потрібно постійно контролювати температуру й вологість всередині насипу. Навіть якщо зерно закладали з базовими параметрами, соняшник дуже швидко може «натягнути» вологу з повітря. Це особливо часто відбувається під час зберігання в незакритих приміщеннях або під навісами.

Нагадаємо, фахівець розповів про переваги очищення кукурудзи до сушіння. Раніше ми писали, що попереднє очищення зерна оптимізує витрати на його сушіння.