Елеватор

Відновлюють пошкоджену через обстріли дамбу ставка-накопичувача «Бахмутського аграрного союзу»

Відновлюють пошкоджену через обстріли дамбу ставка-накопичувача «Бахмутського аграрного союзу»

Під керівництвом командування Об’єднаних сил розпочалося відновлення пошкодженої внаслідок обстрілів з боку збройних формувань РФ дамби ставка-накопичувача промислових відходів ПАТ «Бахмутський аграрний союз».

Про це повідомляється на Фейсбук-сторінці Операції об’єднаних сил.

Наразі виконано перший етап ремонтно-відновлювальних робіт. Дамбу ставка-накопичувача зміцнили 60 тонн будівельної суміші.

Попередньо фахівці Державної служби з надзвичайних ситуацій у складі Об’єднаних сил обстежили 2,1 тис. кв. м місцевості на наявність боєприпасів, що не вибухнули.

«Бахмутський аграрний союз» займається промисловим свинарством у селищі Новолуганське. У процесі виробничої діяльності утворюються відходи, які знаходяться в ставку-накопичувачі ємністю до 2 млн куб. м.

Невиконання заходів із утилізації стоків, несприятливі погодні умови, а головне – пошкодження дамби ставка-накопичувача внаслідок постійних обстрілів з боку збройних формувань РФ протягом чотирьох років створили загрозу прориву, що могло призвести до забруднення ґрунтових вод у Новолуганському, Майському, Гладосову, Доломітному, Гольмівському та Горлівці.

З початку 2018 року керівництво «Бахмутського аграрного союзу» направило шість заявок щодо отримання гарантій безпеки для проведення відновлювальних робіт. З боку окупаційної адміністрації РФ погодження до останнього часу отримати не вдавалось.

Згодом до вирішення цієї проблеми долучилося командування Об’єднаних сил.

2 серпня під час зустрічі з першим заступником голови Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ Александром Хугом було обговорено забезпечення режиму припинення вогню з боку збройних формувань РФ для проведення ремонтно-відновлювальних робіт.

Було досягнуто домовленості щодо розробки українською стороною планів робіт.

24 серпня українська сторона Спільного центру з контролю та координації через СММ ОБСЄ отримала гарантії безпеки на проведення ремонтно-відновлювальних робіт дамби ставка-накопичувача «Бахмутського аграрного союзу».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!