Елеватор

В KMZ Industries розповіли, які витрати електроенергії на сушіння кукурудзи за умов використання генераторів

В KMZ Industries розповіли, які витрати електроенергії на сушіння кукурудзи за умов використання генераторів

Навіть кількагодинне відключення електроенергії внаслідок ракетних обстрілів рф енергетичної інфраструктури України додає труднощів на елеваторі. 

Про це повідомляє пресслужба KMZ Industries.

Зокрема, виникають проблеми зі зважуванням зерна. Адже майже всі елеватори облаштовані електронними вагами.

Звісно, зберігати зерно без електрики можна. Проте, щоб підтримувати відповідну якість збіжжя в силосах, потрібна постійна вентиляція або прогнати його транспортною мережею, щоб зайва волога випаровувалася природнім шляхом. Для розуміння, генератор на 90 КВт здатен забезпечити роботу транспортерів однієї ділянки зерносховища.

Наразі у багатьох аграріїв виникла дилема із кукурудзою за умов перебоїв з електроенергією: сушити її у будь-якому разі, залишати в полі або змиритися зі змінами у її якісних показниках. Кожен робить свій вибір самостійно. 

Але, наприклад, для роботи зерносушарки Brice-Baker 12/48 потужністю 16 т/годину за необхідності зняти 10% вологи в кукурудзи потрібно два-три вентилятори по 20 кВт. Звісно, також потрібно додати витрати на обслуговування транспортерів й інфраструктури. 

Зрозуміло, що відсутність електрики уповільнює логістику. Повільно засобами механізації можна буде навантажувати автівки, проте постане питання у роботі залізничних шляхів.

Щоб не простоювати під час можливих відключень, елеватори закуповують генератори, які здатні забезпечити сушіння, вентиляцію та транспортування зерна. 

Крім того, очікується, що режим енергозбереження в Україні призведе до зменшення обсягів переробки соняшника. Адже ОЕЗ – підприємства з циклічним виробництвом, які потребують безперебійного потоку електроенергії. Тому наразі відчувається активна пропозиція соняшника з України за всіма напрямками Східної Європи. Зниження цін до $10 за тонну вже відчувається за деякими напрямками в Болгарії, Румунії та Угорщині. Очікуваний надлишок експорту соняшника в Україні вже складає ~4 млн тонн. При цьому, за оцінками аналітиків, ринки Болгарії, Румунії та Угорщини оптимістично можуть спожити до 3 млн тонн соняшника з України. 

Нагадаємо, KMZ Industries встановила на Ланнівському МТС незвичні за параметрами силоси. Також ми писали про те, що KMZ Industries удосконалює деякі конструкції.