Елеватор

«Укрзалізниці» передали майже 18 тис. вагонів рф та білорусі

Співробітники Бюро економічної безпеки України, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, в межах кримінального провадження встановили 17 800 вагонів, що належать суб’єктам рф та рб. З них 1 625 з товарно-матеріальними цінностями.

Про це повідомляє пресслужба Бюро економічної безпеки України.

Зазначені вагони на даний час арештовані та передані відповідно до рішення слідчого судді до АТ «Укрзалізниця» на відповідальне зберігання з правом комерційного використання зазначених вагонів, володіння та розпорядження грошовими коштами, отриманими від комерційного використання такими вагонами, на будь-які потреби, що виникають під час здійснення господарської діяльності.

Ухвалою одного з районних судів м. Києва, в межах зазначеного кримінального провадження накладено арешт на 470 вагонів з сировиною «калій» та «кокс», які на праві власності згідно з умовами поставки належать підприємствам рф та рб. Орієнтовна вартість цього товару 650 млн грн.

За попередніми оцінками співробітників БЕБ, загальна вартість товарно-матеріальних цінностей в 1625 вагонах становить орієнтовно 3 млрд грн., вартість усіх вагонів оцінюється у 15 млрд грн.

Проводяться подальші заходи щодо огляду та встановлення фактичної наявності вантажів та їх кінцевих власників з метою подальшого вирішення питання про накладення арешту на товар.

Досудове розслідування триває.

Раніше ми писали, що Україна націоналізує понад 1500 російських та білоруських вагонів.