Елеватор

«Укрзалізницю» підпорядкували безпосередньо Кабміну

«Укрзалізницю» підпорядкували безпосередньо Кабміну

Кабінет міністрів вивів ПАТ «Укрзалізниця» з підпорядкування Міністерству інфраструктури, доручивши управління держкомпанією уряду, повідомив держсекретар Мінінфраструктури Андрій Галущак, пише ZN.UA.

За його словами, 18 січня Кабмін вніс зміни до статуту компанії-перевізника, привівши його у відповідність до норм закону «Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування». Згідно з законом, уряд є засновником і єдиним акціонером «Укрзалізниці».

Андрій Галущак зазначив, що ці зміни спрямовані на створення умов для проведення реформи корпоративного управління. «Відтепер уряд як акціонер зможе швидко приймати ефективні рішення, необхідні для функціонування компанії та реформ», – запевнив держсекретар Мінінфраструктури.

Він також повідомив про подальше посилення ролі наглядової ради «Укрзалізниці» як органу управління, який очолює перший заступник міністра інфраструктури Євген Кравцов.

«Міністерство інфраструктури сконцентрується на своїй основній функції ‒ формуванні державної політики у сфері залізничного транспорту, не відволікаючись на вирішення управлінських питань», – зазначив чиновник, підкресливши, що це дозволить сформувати нову законодавчу основу для розвитку і функціонування залізничного транспорту.

«Практика реформування таким чином корпоративного управління НАК «Нафтогаз України» вже показала свою ефективність. Успішним буде й приклад реформи управління ПАТ «Укрзалізниця», ‒ підсумував Андрій Галущак.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!