Елеватор

У Польщі вандали вчетверте розсипали українське зерно з вагонів

У Польщі вандали вчетверте розсипали українське зерно з вагонів

Вночі з 24 на 25 лютого на станції Котомеж була розсипана українська агропродукція з 8 напіввагонів. В результаті акту вандалізму пошкоджено 160 тонн українського зерна.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства з питань розвитку громад, теториторій та інфраструктури України.

Вантаж прямував транзитом до порту Гданськ, звідки направлявся до інших країн світу.

«Українська сторона сумлінно виконує свої зобов’язання і згідно домовленностям з польським урядом не експортує деякі види агропродукції на територію Польщі. Це підтверджено на офіційному рівні – ані зернові, ані кукурудза, ані ріпак – не залишається там.

Це четвертий випадок вандалізму на польских залізничних станціях. Четвертий випадок безкарності і безвідповідальності», – прокоментував Олександр Кубраков, міністр розвитку громад, теториторій та інфраструктури.

Крім того, у день другої річниці повномасштабного російського віськового вторгнення невідомі пошкодили вантажні вагони з бобами.

 «Системне знищення української агропродукції схоже на сплановані диверсії. Наша країна обороняється і виживає також і завдяки фермерам. Отже ті, хто вчинили ці злочини точно не зацікавлені в українському мирі і перемозі цивілізованого світу. Ми закликаємо правоохоронні ограни Польщі дати негайну реакцію», – додав Олександр Кубраков.

Нагадаємо, польські фермери висипають зерно з українських фур. Також ми писали, що польські фермери перекрили залізницю та висипали збіжжя з вантажного вагону. Крім того, на польському кордоні невідомі пошкодили український ріпак в трьох зерновозах.