Елеватор

У Маріупольському порту з’явиться перевантажувальний кластер для перевалювання агропромислових вантажів

У Маріупольському порту з’явиться   перевантажувальний кластер для перевалювання агропромислових вантажів

На території Маріупольського порту формується перевантажувальний кластер для перевалювання агропромислових вантажів. Про це повідомив директор держпідприємства «Маріупольський МТП» Олександр Олійник, пишуть «Порти України».

Кластер включатиме три проекти.

«Перше – звичайно, спеціалізований зерновий навантажувальний комплекс потужністю 2 млн тонн на рік», – зазначив Олександр Олійник.

За його словами, будівництво першої черги зернового комплексу завершиться до кінця 2018 року. Його фінансування передбачено за рахунок коштів ДП «Маріупольський МТП».

До другого етапу будівництва хочуть вже залучити інвесторів, зазначив керівник Маріупольського МТП. «Весь проект плануємо закінчити в 2019 році. Сумарна вартість його реалізації – близько 900 млн грн. за цінами сьогоднішнього дня», – додав він.

Загальна ємність складів одноразового зберігання – 131 тис. тонн. Для першої черги терміналу буде збудовано 10 силосів на 57 тис. тонн.

Планується придбати суднонавантажувальну машину продуктивністю 1 тис. тонн на годину. Коли реалізовуватиметься друга черга проекту, передбачено придбати другу машину з можливістю роботи в реверсному режимі.

Також комплекс включатиме сушарку потужністю 3 тис. тонн на добу.

Наступний проект, як зазначив Олександр Олійник, це реконструкція складу генеральних вантажів для того, щоб він міг вести перевалювання продуктів переробки олійних культур. Потужність комплексу – 500 тис. тонн на рік.

«Обсяг одноразового зберігання буде доведений з 9 тис. тонн до 30 тис. тонн. Передбачається повне технічне переозброєння складу. Продуктивність приймання з автотранспорту і залізниці – по 200 тонн на годину, продуктивність відвантаження на водний транспорт – 600 тонн на годину», – уточнив директор Маріупольського МТП.

Інвестор – компанія «СТТ» – планує вкласти близько 100 млн грн. З нею Фонд держмайна уклав договір на 15 років.

Третій проект кластера – комплекс з відвантаження рослинної олії компанії «Євроойл» потужністю 500 тис. тонн на рік.

Як зазначив Олександр Олійник, у 2017 році компанія планує закінчити будівництво цього комплексу на майданчику, суміжному з територією порту.

Наземна частина комплексу складатиметься з трьох ємностей по 5 тис. тонн, насосів для перекачування олії трубопроводом продуктивністю 400 куб./год., двох стаціонарних ваг, естакади для розвантаження вантажу й адміністративно-побутової будівлі.

«Інвестиції компанії «Євроойл» складуть близько 150 млн грн., а інвестиції Маріупольського порту в морську частину – близько 26-28 млн грн.», – розповів Олександр Олійник.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!