Елеватор
Головне:
Елеватор

Створення зернових хабів на західному кордоні України дозволить розвантажити порти й залізницю, – експерт

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Розбудова спеціальних потужностей та елеваторів на західному кордоні України дасть змогу здешевити перевезення зернових вантажів та розвантажити морські порти й залізницю.

Таку думку висловив директор з розвитку бізнесу АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев у інтерв’ю порталу AgroPolit, повідомляє медіа-центр  «Магістраль».

«Щоб розвинути західний кордон, слід зробити перевалку з широкої колії на вузьку, спеціалізовані хаби з перевантаження. Для розбудови цього кордону та елеваторних сховищ на ньому потрібно $1,5 млрд. Завдяки цьому з’явиться 5 млн. тонн зберігання на західному кордоні, а перевалка становитиме теж 5 млн. тонн. Це дасть змогу розвантажити порти зокрема й залізницю загалом», — сказав він.

Крім того, на думку Андрія Рязанцева, розвиток залізничного сполучення з ЄС дозволить зменшити кількість фітосанітарних сертифікатів, які вимагає і Польща для пропуску українських фур із зерном своїми дорогами.

Він також наголосив, що перевезення зерна автотранспортом, наприклад із Чернівців до Одеси, призводить до великих фінансових витрат.

«У середньому автоперевезення дорожчі на 15—20%. Це дорожчий спосіб перевезення, але у зв’язку з тим, що нема де зберігати в сезон, іншого способу немає. Якщо везти на західний кордон і там будуть відповідні потужності, то втрати суттєво скоротяться», — резюмував Рязанцев.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!