Елеватор

Створення мережі зерносховищ у країнах ЄС вирішить проблему експорту українського зерна, - ТПП

Створення мережі зерносховищ у країнах ЄС вирішить проблему експорту українського зерна, - ТПП

План американської адміністрації щодо створення мережі зерносховищ у сусідніх із Україною країнах вирішить проблему експорту нового врожаю.

Про це повідомляє пресслужба Торгово-промислової палати України.

На підході вже новий урожай і для України на перший план виходить питання зберігання зерна.

Перший віце-президент ТПП України Михайло Непран під час ефіру на Радіо «НВ» зауважив, що створення мережі зерносховищ уздовж українського кордону – це «вихід», особливо в контексті питання безпеки: «Будувати такі конструкції на території Польщі було б для нас краще. Це дуже хороше вирішення питання зберігання зерна нового врожаю».

В Україні очікується врожай на рівні 60 млн тонн зерна, тоді як внутрішнє споживання (включно із тваринництвом) не перевищувало 20 млн тонн на рік. А цього року споживання знизиться через відтік 5 млн людей із країни.

У разі розблокування одеського порту, на вивезення заблокованих 22 млн тонн торішнього зерна знадобиться щонайменше 3 місяці. Тому для стабілізації ситуації на ринках альтернативні шляхи дуже важливі.

Загалом зараз суходолом з України вивозять майже 1 млн тонн зерна на місяць, тоді як до війни обсяг перевезень сягав 7 млн тонн.

Із новим урожаєм проблема зерносховищ загострюється і потребує системного рішення і її роль наростає через уповільнену логістику.

Також Михайло Непран наголосив, що відкриття нового морського шляху для експорту через Балтію – це певний сигнал, що збиває паніку світових ринків, яку провокують росіяни для гібридної інформаційної війни.

«Судно з українським зерном, яке прибуло до Іспанії цього тижня, по-суті прорвало гібридну інформаційну блокаду. Подія засвідчила, що технічно цей шлях через Балтику до Іспанії реальний. Тобто ми в глобальній інформаційній війні зробили такий вдалий наступ», – наголосив експерт.

Нагадаємо, країни ЄС нададуть Україні тимчасові зерносховища.