Елеватор

Країни ЄС нададуть Україні тимчасові зерносховища

Країни ЄС нададуть Україні тимчасові зерносховища

Уряди ЄС розглянуть можливість надання Україні тимчасових сховищ для зберігання зерна. Це має суттєво допомогти в збереженні врожаю та забезпеченні майбутніх поставок зернових на світові ринки.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

На засіданні ради ЄС із питань сільського господарства та рибальства заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич окреслив перед євродепутатами ситуацію з експортом української с/г продукції та розповів про першочергові потреби України, зумовлені блокадою морських портів.

«За нинішніх низьких темпів експорту Україна може отримати дефіцит сховищ для врожаю на рівні 10–15 млн тонн. До війни загальна місткість зберігання становила 75 млн тонн зерна, але на сьогодні сховищ залишилося тільки на 60 млн тонн – решта втрачена внаслідок руйнувань та тимчасової окупації. Тому в нас є нагальна потреба в облаштуванні тимчасових зернових сховищ  – модульних конструкцій та поліетиленових пакетів», – констатував заступник міністра.

«Прискоренню експорту української продукції допоможуть функціональні фітосанітарні та ветеринарні лабораторії в Дунайському порту в Ізмаїлі, достатня кількість лабораторного обладнання на прикордонних пунктах пропуску, через які здійснюється транзит. Україна вже зробила відповідний запит до Європейської комісії», – розповів заступник Міністра.

За результатами засідання ради ЄС із питань сільського господарства та рибальства Маркіян Дмитрасевич повідомив, що європейська делегація має наступного тижня відвідати прикордонні пункти пропуску, щоб оцінити ситуацію з перевірками та ще більше зменшити бюрократію на кордонах для проходженню експорту української с/г продукції.

Нагадаємо, мобільні зерносховища дозволять збільшити обсяги для зберігання на 10-15 млн тонн.Також ми писали, що в Україні спостерігатиметься активізація будівництва нових елеваторів.