Елеватор

Ставки фрахту на перевезення з дунайських портів продовжують зростати

Станом на 13 червня 2023 р. ставки фрахту на перевезення пшениці та кукурудзи коустерами з загрузкою 6 000 тонн з портів Рені та Ізмаїл у напрямку Іспанії становлять 55 USD/т, східного узбережжя Італії – 48 USD/т, східного Середземномор’я (Ліван, Єгипет, Кіпр) – 40 USD/т, східного узбережжя Греції – 37 USD/т.

Про це повідомляє пресслужба УЗА, посилаючись на аналітичні дані Atria Brokers.

Фрахт для всіх цих напрямків зріс на 2 USD/т за тиждень. Також спостерігалось підвищення ставок на 1 USD/т за тиждень для перевезень зерна до Криту – до 38 USD/т та Ізраїлю – до 45 USD/т. Щодо ячменя, то для нього ставки приблизно на 2 USD/т вищі, ніж на кукурудзу. Підвищення фрахту пояснюється збільшенням попиту на цих напрямках.

Фрахт на перевезення пшениці та кукурудзи коустерами з дунайських портів у напрямку Мармари становить 32 USD/т проти 30 USD/т минулого тижня, але попит на цей напрямок як і раніше майже відсутній.

На поточному тижні також фіксувалося підвищення фрахту на перевезення пшениці та кукурудзи баржами з портів Рені та Ізмаїл на Констанцу на 2 EUR/т до 30 EUR/т. У свою чергу, для ріпаку ставки як і раніше залишились на рівні 35 EUR/т.

Щодо ставок фрахту на перевезення 6000 т. шроту соняшника коустерами на Мармару, то для негранульованої продукції вони підвищилися на 3 USD/т до 45 USD/т, тоді як для гранульованого продукту залишилися на рівні 40 USD/т.

Також на поточному тижні відмічалось досить суттєве зростання ставок на перевезення шроту ріпаку коустерами у напрямку Іспанії – на 10 USD/т до 75 USD/т.

Нагадаємо, українські дунайські порти можуть удвічі збільшити обсяги перевалки зерна.