Елеватор

Рекуперативний напівтеплообмінник зменшує витрати палива на 20%

Рекуперативний напівтеплообмінник зменшує витрати палива на 20%

Фахівці компанії GRECO Group розробили й встановили на елеваторі «ТАС Агро» унікальний теплогенератор.

Про це йдеться у матеріалі The Ukrainian Farmer.

Потужність теплогенератора – 12 МВт. Фізично — це два генератори, що об’єднані в один комплекс. Вони працюють паралельно і керуються від одного щита автоматики. Як паливо на елеваторі використовують соняшникові пелети. 

За твердженням представників GRECO Group цей теплогенератор став найновішим розробленням. Значно зросла безпека, покращилась паливна економічність, відсутня потреба в додатковому персоналі для обслуговування. 

Економія палива досягається завдяки останньому розробленню — рекуперативному напівтеплообміннику, який зменшує витрати палива на 20%. Ще одна новація — у синхронізації роботи теплогенератора із сушаркою, щоб вони працювали як одна система. Крім того, автоматика дає змогу теплогенератору працювати в режимі газового пальника. Це означає, що в разі будь-якого аварійного сигналу генератор вимикається. Можливість використання природного газу також лишили. 

Нове обладнання планують використати для сушіння сої та кукурудзи.  Нагадаємо, «ТАС Агро» має досвід зберігання кукурудзи із вологістю до 22% в рукавах. Також ми писали, що елеватори Центральної та Західної України активно переходять на альтернативне паливо.