Елеватор
Головне:
Елеватор

Qterminals внесе додатковий вклад за проєктом концесії порту «Ольвія»

В Катарі було підписано договір про внесення додаткового вкладу від QTerminals за проєктом концесії спеціалізованого морського порту «Ольвія».

Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури України.

Підписання цього договору є важливим етапом в процедурі передачі порту в концесію, оскільки підтверджує фінансову спроможність концесіонера профінансувати весь розмір заявлених інвестицій, а це майже 140 млн доларів.

«У рамках концесії морського порту «Ольвія» до роботи в Україні було залучено провідного світового оператора – катарську компанію QTerminals, яка управляє найбільшим торговим портом Катару – Хамад вартістю понад 7 млрд доларів. Вітаю сьогоднішнє укладення договору про внесення додаткового вкладу від концесіонера за цим проєктом. Це одна з основних передумов для подальшої передачі майна порту в концесію. «Ольвія» – наш другий концесійний проєкт, який наразі реалізовується, і ми продовжуємо підготовку наступних концесій, зокрема, у портах Чорноморська, Одеси, Бердянська та Ізмаїла», – прокоментував підписання документу міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Договір про передачу в концесію спеціалізованого морського порту «Ольвія» був укладений 20 серпня 2020 року. Відповідно до нього, катарська компанія QTerminals інвестує у розвиток порту близько 3,4 млрд грн. Крім цього, не менше 80 млн грн буде вкладено в місцеву інфраструктуру. Всього за 35 років концесії буде залучено до 17,3 млрд грн інвестицій. Щорічний концесійний платіж становитиме щонайменше 80 млн грн. Крім цього, концесіонер має забезпечити мінімальний обсяг перевалки вантажів не менше 2,55 млн тонн на рік, а також гарантує збереження робочих місць протягом найближчих 6 років та належний рівень заробітної плати для колективу.

Нагадаємо, перевалка зернових в порту «Ольвія» знизилася майже на 80%.