Елеватор

Перехідні залишки становитимуть до 10 млн тонн, - думка

Перехідні залишки становитимуть до 10 млн тонн, - думка

Перехідні залишки зерна в умовах обмеженої логістики становитимуть до 10 млн тонн.

Про це The Ukrainian Farmer розповів директор Закупнянського елеватора і керівник елеваторного напряму південно-західного кластера Сергій Нижник.

Закупнянський елеватор є одним із найбільших у регіоні підприємств з доробки та зберігання зерна. Одночасно тут може бути понад 300 тис. тонн збіжжя без рукавного зберігання. 

 «Аналіз ситуації показує, що перспективи поки що досить невтішні, — зазначає Сергій Нижник. — Дунайські порти працюють з обмеженнями, автомобільний маршрут через Молдову триває 10–11 діб. З наявним автопарком можна вивозити 6–7 тис. тонн на місяць. У Польщу продавати не можна, а транзит зерна дозволено тільки вагонами. Партія, що рухається через Європу, становить близько 2000 тонн. До Балтійських портів логістика надто дорога».

На його переконання, попри доповіді профільних українських міністерств про відкриття нових маршрутів, це не розв’язує глобальну проблему. Суходолом можна вивозити до 2 млн тонн на місяць, що за рік становить 20–24 млн. А потрібно вивозити 70–80 млн тонн. Порти до війни щомісяця перевалювали по 3–4 млн тонн. А за останній місяць перед скасуванням зернової угоди всі порти разом відправили всього мільйон тонн.

 «За приблизними підрахунками до 10 млн тонн становитиме перехідний залишок», — стверджує Сергій Володимирович. 

Нагадаємо, названо собівартість зберігання зерна в рукавах.