Елеватор
Головне:
Елеватор

Названо три основні виклики сезону в елеваторній галузі

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Здорожчання логістики, можливе зниження вартості сушіння одного тонно-відсотка та дефіцит зерносушильних потужностей – такі три основні виклики цього сезону назвали представники елеваторного сектору під час конференції «Елеватор плюс. Ефективне зерносховище».  

Так, за словами директора Білозерського елеватора Сергія Щербаня, цього сезону зросте вартість транспортування зерна з поля на елеватор, адже влада посилила контроль за рухом перевантажених транспортних засобів.  

«Я впевнений, що зросте попит на залізничні перевезення, на що є дві причини: сезонність та подорожчання автотранспортної логістики», – зазначив Сергій Щербань.

Також цього року може бути переглянута в бік зменшення вартість сушіння тонно-відсотка через світове зниження цін на енергоресурси. За словами, Ярослава Штики, члена правління «Асоціації елеваторів України», основна затратна частина у процесі сушіння зерна подешевшала втричі: якщо два роки тому вартість газу подекуди сягала 11 тис. грн за тисячу кубометрів, то цього року в поодиноких випадках дехто вже купив газ у межах 2 тис. грн, а наразі торгуються в межах 3 тис. грн.

Ще один виклик, що чекає на елеваторників цього року – дефіцит зерносушильних потужностей. Як зазначив керівник проєктів з будівництва елеваторів Дмитро Шкорупєєв, в Україні наразі дефіцит зерносушильного обладнання становить приблизно 50%. І він особливо буде відчутний цього сезону, оскільки рік видався вологий.

Разом з тим, як повідомляося раніше, цього року елеватори добре зароблять на сушінні зерна.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: