Елеватор

На Сумщині звели елеватор, який працює на альтернативному паливі

На Сумщині звели елеватор, який працює на альтернативному паливі

В с. Степанівка Сумського району Сумської області запрацював елеватор ТОВ «Ханзе Агрі Україна», потужність якого становить 100 тис. тонн одночасного зберігання зерна та олійного насіння.

Про це повідомляє пресслужба Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА.

На Сумщині послуги з приймання та зберігання зерна надають 42 елеватори, місткість яких становить понад 2,8 млн тонн, з них 12 – сільгосппідприємств загальною потужністю 676 тис. тонн. Потреба інфраструктури ринку зерна потребує модернізації та реконструкції наявних потужностей та введення в дію нових потужностей зі зберігання й доробки зерна.

У регіоні щороку будуються нові елеватори та модернізуються вже існуючі. У листопаді 2021 року завершено будівництво елеватора ТОВ «Ханзе Агрі Україна» в с. Степанівка Сумського району.

Елеватор здатний приймати зерно в обсязі 4 тис. тонн за добу, відвантажувати: залізничним транспортом – 3,5 тис. тонн за добу; автотранспортом – 1,5 тис. тонн за добу. На елеваторі знаходиться лабораторія, яка сертифікована за міжнародними стандартами якості ISO 9001:2015. Працюють дві сушарки: потужністю 2,5 тис. тонн за добу, яка працює на газовому опаленні та потужністю 1 тис. тонн за добу − на альтернативному виді палива. Загалом створено 45 робочих місць, що сприяє підвищенню рівня зайнятості сільського населення, збільшенню надходжень до бюджетів усіх рівнів.