Елеватор

На пункті пропуску «Ягодин» у декілька разів збільшилися черги

На пункті пропуску «Ягодин» у декілька разів збільшилися черги

Впродовж останнього тижня на пункті пропуску «Ягодин» спостерігається аномальне збільшення черги з вантажівок.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

Він нагадав, що місяц тому на пункті пропуску Ягодин закрили ділянку для легкових автомобілів. Це дозволило звільнити додаткові три полоси для проїзду зерна, швидкопсувних вантажів та пустого вантажного транспорту.

«Перші три тижні результати приємно дивували – черги скоротились майже учетверо, пункт пропуску працював ритмічно та злагоджено, б’ючи рекорди по кількості випущеного та прийнятого транспорту. Натомість останнім тижнем спостерігається аномальне збільшення черги до пункту пропуску «Ягодин».

Середня довжина черги тут збільшилася майже у декілька разів порівняно з попереднім тижнем – з з 1,2 до 15 км на добу. Наразі це більше 1150 транспортних засобів. Періодами черга сягає 23 (!) км», – зауважив Мустафа Найєм.

На його думку, головна причина утворення черг – низька пропускна спроможність польської сторони через нестачу фітосанітарів.

«Ми неодноразово піднімали це питання з польськими колегами, пропонуючи збільшити кількість правцівників на пункті пропуску або взагалі винести фітосанітарний та ветеринарний контроль за межі пункту пропуску.

Сьогодні у черговий раз обговорили це питання з польськими колегами і домовились про тиждень взаємного контролю та обміну даними щодо кількості оглянутих транспортних засобів та часу їх очікування у черзі.

Дуже сподіваюсь, найближчим часом ситуація зміниться», – підсумував Мустафа Найєм.

Нагадаємо, через пункт пропуску «Ягодин» можуть проїжджати лише вантажівки та автобуси.