Елеватор

Майже 34% вагонів-зерновозів розкуповують на аукціоні

Майже 34% вагонів-зерновозів розкуповують на аукціоні

На аукціонах з розподілу вагонного парку «Укрзалізниці» спостерігається незначна активність вантажовідправників зерна, а ціни за лоти незначно перевищують базову ставку.

Про це під час онлайн-конференції з вантажовідправниками зернової продукції повідомив заступник директора Департаменту з комерційної роботи «Укрзалізниці» Валерій Ткачьов.

Він нагадав, що «Укрзалізниця» розпочала розподіл вагонного парку «Укрзалізниці» через аукціони, які наразі регулярно відбуваються.

«Щодоби ми виставляємо на аукціони 500 вагонів-зерновозів. За останній тиждень я спостерігаю доволі слабку активність на аукціонах – вона коливається від 12 до 29%», – зауважив Валерій Ткачьов.

За його словами, в цілому за місяць ми виставили 16 тис. 918 вагонів-зерновозів, з яких зернові компанії взяли в нас на аукціоні 5665 вагонів-зерновозів.

«Це означає, що майже 34% вагонів-зерновозів розкуповують на аукціоні. Останні аукціонні ціни, які ми отримуємо, є незначними  1207-1214 грн. Тобто вони відрізняються від базової ставки буквально на 10-20 грн. На сьогодні базова ставка за використання вагона-зерновоза становить 1200 грн за добу», – уточнив Валерій Ткачьов.

Нагадаємо, через дефіцит зерновозів ринкові ставки плати виросли до 1 тис. грн/добу.  Також ми писали, що «Укрзалізниця» розподілятиме зерновози на аукціонах.