Елеватор

Лабораторії як бізнес себе не окуповують, - думка

Лабораторії як бізнес себе не окуповують, - думка

Надання лабораторних послуг допомагає втриматися елеватору на плаву, проте навіть близько не перекриває усіх видатків підприємства.

Про це у статті в журналі «The Ukrainian Farmer» розповів заступник генерального директора ТОВ «СОЛАГРО» Сергій Щербань.

За його словами, і фермери, і трейдери перед тим, як везти зерно кудись далеко, хочуть бути впевненими у якості партії. Відповідно вони везуть збіжжя до лабораторії на найближчому елеваторі.

«Один аналіз в середньому коштує близько 400 грн й якщо лабораторія зробить 10 аналізів на день, це крапля у морі. Навіть у Придунав’ї, де наразі активно будуються лабораторії через те, що регіон став основним експортним маршрутом, не все так райдужно. Хоча там щоденний потік на рівні сотень автівок на день й лабораторії там будувалися як бізнес, цього року десь з літа вже замислюються над тим, а чи окуповуватиме себе лабораторія. Що ж тоді казати елеватору десь у Центрі Україні», – уточнює Сергій Щербань.

Нагадаємо, внаслідок повномасштабної війни близько 30% потужностей зберігання не можуть експлуатуватися. Також ми писали, що день роботи 50-тисячного елеватора обходиться щонайменше у 150 тис. грн/день.