Елеватор

Крижопільський завод модернізував силоси для зберігання цукру

Крижопільський завод модернізував силоси для зберігання цукру

Крижопільський цукровий завод (Вінницька область) реалізував проект осушення повітря для вентиляції силосів зі зберігання цукру.

Це перший подібний проект, реалізований на українському цукровому заводі, пише журнал The Ukrainian Farmer.

За словами інженера заводу Анатолія Погорілого, для забезпечення належного зберігання цукру належна вологість повітря у сховищі є необхідністю.

«Цукор любить прохолоду й сухість. Хоча він не такий гігроскопічний, як сіль, проте активно вбирає вологу з повітря й через це миттєво береться грудками», – зауважив він.

Анатолій Погорілий додав, що якщо цукор набирає вологу в силосі, то це проблема промислового масштабу.

Проект з осушування повітря для вентиляції силосів реалізувала компанія «Егіда». У його межах модернізовано старі бетонні силоси, обробивши поверхні й здійснивши їх теплоізоляцію.

Також на заводі змонтовано три осушувачі повітря моделі МDС для кожного із силосів, і четвертий такий самий осушувач працює на осушування підсилосної галереї.

Проведені спеціалістами «Егіди» випробування встановили, що кожний з осушувачів за температури довколишнього середовища трохи більше як 10 °С щогодини забирає із повітря вологістю 66% 40-50 л води, доводячи вміст вологи в ньому до 5-10%.

Наразі на підприємстві тривають налаштування для переведення осушувачів на роботу в автоматичному режимі. Вони вмикатимуться тоді, коли встановлені в силосах гігростати зафіксують перевищення граничних показників вологості, й вимикатимуться після їх зниження до припустимих значень.

Довідка

Крижопільський цукровий завод належить продовольчій компанії «Поділля», що входить до складу агрохолдингу «УкрПромІнвест». Підприємство має можливість зберігати цукор у трьох бетонних силоcах потужністю 45 тис. тонн.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!