Елеватор

Фонд держмайна прийняв рішення про приватизацію «Аграрного фонду» та ДПЗКУ

Поділитись:
Фонд держмайна прийняв рішення про приватизацію «Аграрного фонду» та ДПЗКУ

Фонд держмайна України (ФДМУ) прийняв рішення про приватизацію ПАТ «Аграрний фонд» і ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ).

Згідно з повідомленням офіційного видання ФДМУ «Відомості приватизації», первинна вартість основних засобів «Аграрного фонду» на 30 вересня 2016 року становила 7,4 млн грн., залишкова – 4,3 млн грн.

Первинна вартість основних засобів ДПЗКУ становила 981,9 млн грн., залишкова – 654,7 млн грн.

ПАТ «Аграрний фонд» створено навесні 2013 року постановою уряду. Його статутний капітал складає 5 млрд грн.

Попереднє керівництво «Аграрного фонду», очолюване Олександром Кирюком, розмістило на рахунках «Брокбізнесбанку» понад 2 млрд грн., у «Радикал банку» – 300 млн грн. Однак через банкрутство цих фінансових установ гроші підприємству не повернуто.

Первісно ініціатором перетворення «Аграрного фонду» в ПАТ виступило Міністерство аграрної політики та продовольства, мотивуючи це можливістю фонду залучати небюджетні кошти і здійснювати інвестиційні проекти в аграрному секторі.

ДПЗКУ створена урядом України в серпні 2010 року. До її складу входить розгалужена мережа філій: лінійні та портові елеватори, млини, комбікормові та круп’яний заводи. Сумарно 53 філії ДПЗКУ можуть зберігати 3,75 млн тонн зернових. У тому числі сумарні потужності з перевалювання на експорт Одеського та Миколаївського портів складають близько 2,5 млн тонн зернових вантажів на рік.

Інтерфакс-Україна

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями