Елеватор

Фонд держмайна прийняв рішення про приватизацію «Аграрного фонду» та ДПЗКУ

Фонд держмайна прийняв рішення про приватизацію «Аграрного фонду» та ДПЗКУ

Фонд держмайна України (ФДМУ) прийняв рішення про приватизацію ПАТ «Аграрний фонд» і ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ).

Згідно з повідомленням офіційного видання ФДМУ «Відомості приватизації», первинна вартість основних засобів «Аграрного фонду» на 30 вересня 2016 року становила 7,4 млн грн., залишкова – 4,3 млн грн.

Первинна вартість основних засобів ДПЗКУ становила 981,9 млн грн., залишкова – 654,7 млн грн.

ПАТ «Аграрний фонд» створено навесні 2013 року постановою уряду. Його статутний капітал складає 5 млрд грн.

Попереднє керівництво «Аграрного фонду», очолюване Олександром Кирюком, розмістило на рахунках «Брокбізнесбанку» понад 2 млрд грн., у «Радикал банку» – 300 млн грн. Однак через банкрутство цих фінансових установ гроші підприємству не повернуто.

Первісно ініціатором перетворення «Аграрного фонду» в ПАТ виступило Міністерство аграрної політики та продовольства, мотивуючи це можливістю фонду залучати небюджетні кошти і здійснювати інвестиційні проекти в аграрному секторі.

ДПЗКУ створена урядом України в серпні 2010 року. До її складу входить розгалужена мережа філій: лінійні та портові елеватори, млини, комбікормові та круп’яний заводи. Сумарно 53 філії ДПЗКУ можуть зберігати 3,75 млн тонн зернових. У тому числі сумарні потужності з перевалювання на експорт Одеського та Миколаївського портів складають близько 2,5 млн тонн зернових вантажів на рік.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!