«Елеватор Агро» подбав про безперебійне забезпечення власних виробничих потужностей
Зерносушильний комплекс «Елеватор Агро» (ГК «Агрейн») не залежить від зовнішніх чинників з припинення електро- та водопостачання, що забезпечує підприємству безперебійне функціонування.
Про це АgroТimes повідомили у пресслужба ГК «Агрейн».
На «Елеватор Агро» є власні інфраструктурні комунікації, своя електропідстанція та свердловина для накачування питної води, 2 гідрорезервуари по 250 м куб., насосна автоматизована станція тощо.
На сьогодні потужності одночасного зберігання с/г культур «Елеватор Агро» сягають 180 тис. тонн. Збільшення потужностей відбулось у 2014 році – тоді було встановлено 30 додаткових силосів від KMZ Industries.
Під час проєктування елеваторного комплексу були максимально враховані всі особливості регіону, у якому його розташовано.
«Клімат Чернігівщини характеризується як вологий, що збільшує потребу в додатковій доробці зерна – в сушінні. Господарства, що працюють у цій області, не можуть собі дозволити просто відправити кукурудзу з поля в порт без доробки. Тому цей чинник відіграв чи не найважливішу роль у виборі обладнання. Зокрема, для тимчасового зберігання зерна з підвищеною вологістю на нашому елеваторі встановлено хопери загальною місткістю 6 тис. тонн. Усі місткості оснащено вентиляторами, що допомагає вирівнювати вологість продукції перед первинним очищенням та сушінням. Також встановлено різні типи зерносушарок: баштові, які застосовують переважно для сушіння кукурудзи, та шахтні, на яких просушують ранню групу культур, а в подальшому і кукурудзу. Через підвищення вартості природного газу дві сушарки потужністю 9 МВт переобладнані під альтернативне паливо, встановлено теплогенератори на пелеті на сушарки PETKUS», – каже директор елеваторного комплексу Сергій Назаров.
За його словами, сушарки на «альтернативі» працюють на соняшникових пелетах.
«Соняшникове лушпиння має меншу зольність і всі шкідливі речовини у ній вигорятимуть», – уточнив Сергій Назаров.
Раніше елеватори «Агрейн» прийняли перші партії зерна нового врожаю.