Елеватор

ДСБУ "Аграрний фонд" заперечує свою участь у дестабілізації ринку цукру

ДСБУ

ДСБУ “Аграрний фонд” заперечує свою участь у обвалі цін на цукор.

Про це на прес-конференції “Щодо інтервенцій цукру ДСБУ “Аграрний фонд” у 2016 році” заявив Олег Липовий, в.о. директора Державної бюджетної спеціалізованої установи (ДСБУ) “Аграрний Фонд”.

«Ціна, за якою ДСБУ «Аграрний фонд» вийшла на ринок, перевищує собівартість виробництва цукру. Отже, про обвал ринку мови йти не може. Ми просто зупинили зростання цін на цукор, яке відбувалося. На мою думку, мова йде виключно про бажання комерційних підприємств заробити на цьому”, – заявив він.

Нагадаємо, що у зверненні Національної асоціації цукровиків України «Укрцукор» до Президента, Прем’єр-міністра та Міністра аграрної політики та продовольства України йшлось про те, що «інтервенції» ДСБУ «Аграрний фонд України» знищать виробництво цукру в Україні. Та наголошувалось, що цукру, виробленого у 2014 та 2015 роках (0,5 млн тонн та 1,4 млн тонн відповідно) повністю вистачає для внутрішнього споживання. Тому ситуація на ринку не потребувала втручання державних інституцій, основна мета яких регулювання ціни та пропозиції на ринку.

За словами Липового, собівартість виробництва цукру за даними, які були надані Аграрному фонду виробниками цукру, складає 9-9,5 грн/кг. Середня ціна на Аграрній біржі 12,5-13,5 грн/кг оптом, а “Аграрний фонд” продає по 11,028 грн/кг.

Олег Липовий не заперечів заяви “Укрцукру” про те, що на ринку цукор продається за готівку за ціною, нижче ринкової. Але заперечив свою причетність. Та нагадує про крадіжки цукру зі складів, про які заявляли протягом минулих місяців. “На сьогоднішній день той цукор, який був вивезений з Черкас, це близько 30 тис. тонн, які розвезли практично по всій Україні, і реалізація його йде близько 9,5 тис. грн за тонну. Ясна річ, що це ціна, яка і заважає, скажімо так, «Укрцукру», може бути, через це вони і говорять про це», – заявив він на питання Agravery.com.

Чому “Аграрний фонд” до цього часу не скоординував своъ дії з “Укрцукром” Олег Липовий не говорить, зазначаючи тільки, що до нього з цього питання не звертались.

Нагадаємо, що НАЦУ заявиляла, що легальний ринок цукру практично зупинився, адже цукрові заводи не можуть продати цукор за обґрунтованою ціною: «нелегальний» цукор потрапляє на прилавки за ціною, значно меншою від собівартості його виготовлення в Україні та світі.

Agravery

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!