Елеватор

Дефіциту елеваторних потужностей не буде, - думка

Дефіциту елеваторних потужностей не буде, - думка

Елеваторних потужностей вистачає й їх гострого дефіциту не буде. Й цьому є низка пояснень.  

Про це у колонці для АgroТimes розповів заступник генерального директора ТОВ «Сол АГРО» Сергій Щербань.

За його словами, близько 23-30% земель не беруть участі в генерації обсягу валу зерна в Україні через активні бойові дії або тимчасову окупацію. До того ж,  агровиробники з метою оптимізації витрат наразі купують мінімальний набір добрив та ЗЗР, що цілком логічно призводить до зниження врожайності та якості збіжжя. Зокрема, цього року в Україні спостерігається гострий дефіцит продовольчої пшениці.

«Кукурудза, яка обіймає левову частку у будь-якому елеваторі у будь-якому регіоні, наразі стоїть в полях й її масово відмовляються косити в небазисних показниках по вологості. Бо наразі кожну десяту тонну потрібно віддати за сушіння. До того ж цього року багато аграріїв зменшили площі під кукурудзою й замість неї посіяли соняшник. Відповідно елеватори просто не доберуть певні обсяги кукурудзи, та й агровиробники давно адаптувалися щодо зберігання пшениці та соняшника на власних потужностях. Ці складські приміщення навіть не обліковуються, тому сказати точно скільки їх, просто неможливо», – зауважив Сергій Щербань.

Фахівець додав, що аграріям також допомагають у зберіганні й рукави. Зокрема, наразі доволі багато у полях зерна в біг-бегах, в яких прекрасно зберігають як пшеницю, так і соняшник.

Нагадаємо, Тернопільщина розширює потужності зі зберігання зерна.