Елеватор

Через мілководдя завантаження суден на Дунаї зменшилось на третину

Через мілководдя завантаження суден в Дунайських портах зменшилось на третину- у середньому з 1600-1500 тонн до 1000 тонн.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомив гендиректор «Українського Дунайського Пароплавства» (УДП) Дмитро Москаленко.

Він нагадав, що зазвичай пік мілководдя на Дунаї припадає на вересень-жовтень. Однак цього року рівень води вже критично знизився через відсутність опадів у басейні Дунаю та його основних притоках (Сави, Драви, Тиси та Морави).

З 25 липня у зв’язку з різким падінням рівнів навігацію закрито на середній та нижній ділянках Дунаю. Саме тут зосереджено основну масу флоту УДП. Як свідчать позначки водопосту в Чорнаводі, порівняно з липнем минулого року вода впала на декілька метрів.

«Караванам УДП зараз доводиться працювати в екстремальних умовах. Надскладна навігаційна ситуація призвела до вимушеного зниження завантаження флоту, що негативно позначається на обсягах вантажоперевезення.

Якщо минулого тижня судна вантажилися на осадку 2,10 метра, то відсьогодні у напрямі на Констанцу вантажимося всього на 1,80 метра», – констатував Дмитро Москаленко.

За його словами, порівняно з роботою у звичайних умовах завантаження суден зменшилось на третину – у середньому з 1600-1500 тонн до 1000 тонн.

«Як буде розвиватись ситуація далі, навіть складно прогнозувати. В будь-якому разі ми не можемо дозволити зупинити рух флоту та будемо працювати з мінімально можливою осадкою», – підкреслив Дмитро Москаленко.

Нагадаємо, гирло Бистре доступне для проходу суден з агропродукцією. Також ми писали, що перевалка зерна в дунайських портах досягає майже 1 млн тонн на місяць.