Елеватор

Акціонери ХТЗ заявляють, що звинувачення СБУ не мають підстав

Акціонери ХТЗ заявляють, що звинувачення СБУ не мають підстав

Акціонери ПАТ «Харківський тракторний завод» (ХТЗ) заявляють про необґрунтованість звинувачень СБУ на адресу керівництва підприємства, а також про неправомірність дій державних органів щодо рахунків заводу. Вони мають намір домагатися справедливості в судових інстанціях, у тому числі міжнародних. Про це пише «Інтерфакс-Україна».

В оприлюдненій заяві акціонери ХТЗ підкреслюють, що звинувачення СБУ щодо генерального директора підприємства про підготовку ним до демонтажу обладнання ливарних цехів з метою вивезення в Росію не мають під собою підстав.

У заяві пояснюється, що завод побудований за часів СРСР, був розрахований на випуск 50 тис. тракторів на рік, однак сьогодні коефіцієнт використання виробничої потужності ливарних цехів становить не більше 5%. Низьке завантаження і застаріле (фізично і морально) обладнання обумовлюють неконкурентоспроможний рівень собівартості металевих виробів.

Як відзначають акціонери ХТЗ, ще одним приводом для звинувачень став факт сканування технічної документації — на цій підставі був зроблений висновок, що начебто планувалася передача даної документації агресору.

Акціонери зауважують, що через порушені кримінальні провадження проведено арешт майна і всіх банківських рахунків, діяльність заводу паралізована, всі співробітники відправлені у відпустки, затримка з виплати зарплати 2,5 тис. чоловік досягла трьох місяців.

Крім цього, підприємство позбавлене можливості здійснювати оплату всіх податків, незважаючи на наявність коштів на рахунках. Припинено відвантаження готової продукції, постачання і комплектуючих і матеріалів від майже сотні українських підприємств.

Акціонери ХТЗ також вважають, що «манера, в якій здійснюються відповідні дії … наводить на думку про навмисну дестабілізацію діяльності ХТЗ з метою його подальшого захоплення».

«І ми маємо намір домагатися у всіх інстанціях, включаючи міжнародні, щоб винні понесли заслужене покарання», — заявили власники підприємства.

При цьому вони повідомляють про плани ініціювати створення спеціальної слідчої комісії Верховної Ради з метою розкриття конкретних представників силових структур, які здійснюють тиск на завод, та з’ясувати, в чиїх комерційних інтересах вони діють по відношенню до ХТЗ.

Крім того, власники підприємства мають намір звертатися в компетентні судові інстанції на підставі практики Європейського суду з прав людини за фактом публічних «необґрунтованих звинувачень на адресу генерального директора ХТЗ», оскільки вважають: заявою та діями по відношенню до нього з боку СБУ грубо порушені його права як людини і громадянина держави Україна.

Нагадаємо, прес-центр СБУ 6 червня повідомив, що гендиректор ХТЗ, призначений у березні 2016 року, здійснив підготовку до демонтажу обладнання ливарних цехів з метою вивезення в РФ. Він повідомлений про підозру у вчиненні диверсії і оголошений в розшук.

Agravery

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!