Елеватор

Акціонери ХТЗ заявляють, що звинувачення СБУ не мають підстав

Поділитись:
Акціонери ХТЗ заявляють, що звинувачення СБУ не мають підстав

Акціонери ПАТ «Харківський тракторний завод» (ХТЗ) заявляють про необґрунтованість звинувачень СБУ на адресу керівництва підприємства, а також про неправомірність дій державних органів щодо рахунків заводу. Вони мають намір домагатися справедливості в судових інстанціях, у тому числі міжнародних. Про це пише «Інтерфакс-Україна».

В оприлюдненій заяві акціонери ХТЗ підкреслюють, що звинувачення СБУ щодо генерального директора підприємства про підготовку ним до демонтажу обладнання ливарних цехів з метою вивезення в Росію не мають під собою підстав.

У заяві пояснюється, що завод побудований за часів СРСР, був розрахований на випуск 50 тис. тракторів на рік, однак сьогодні коефіцієнт використання виробничої потужності ливарних цехів становить не більше 5%. Низьке завантаження і застаріле (фізично і морально) обладнання обумовлюють неконкурентоспроможний рівень собівартості металевих виробів.

Як відзначають акціонери ХТЗ, ще одним приводом для звинувачень став факт сканування технічної документації — на цій підставі був зроблений висновок, що начебто планувалася передача даної документації агресору.

Акціонери зауважують, що через порушені кримінальні провадження проведено арешт майна і всіх банківських рахунків, діяльність заводу паралізована, всі співробітники відправлені у відпустки, затримка з виплати зарплати 2,5 тис. чоловік досягла трьох місяців.

Крім цього, підприємство позбавлене можливості здійснювати оплату всіх податків, незважаючи на наявність коштів на рахунках. Припинено відвантаження готової продукції, постачання і комплектуючих і матеріалів від майже сотні українських підприємств.

Акціонери ХТЗ також вважають, що «манера, в якій здійснюються відповідні дії … наводить на думку про навмисну дестабілізацію діяльності ХТЗ з метою його подальшого захоплення».

«І ми маємо намір домагатися у всіх інстанціях, включаючи міжнародні, щоб винні понесли заслужене покарання», — заявили власники підприємства.

При цьому вони повідомляють про плани ініціювати створення спеціальної слідчої комісії Верховної Ради з метою розкриття конкретних представників силових структур, які здійснюють тиск на завод, та з’ясувати, в чиїх комерційних інтересах вони діють по відношенню до ХТЗ.

Крім того, власники підприємства мають намір звертатися в компетентні судові інстанції на підставі практики Європейського суду з прав людини за фактом публічних «необґрунтованих звинувачень на адресу генерального директора ХТЗ», оскільки вважають: заявою та діями по відношенню до нього з боку СБУ грубо порушені його права як людини і громадянина держави Україна.

Нагадаємо, прес-центр СБУ 6 червня повідомив, що гендиректор ХТЗ, призначений у березні 2016 року, здійснив підготовку до демонтажу обладнання ливарних цехів з метою вивезення в РФ. Він повідомлений про підозру у вчиненні диверсії і оголошений в розшук.

Agravery

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями