Елеватор

«Агрон» будує з «нуля» елеватор на Тернопільщині

«Агрон» будує з «нуля» елеватор на Тернопільщині

У селі Товстолуг (Тернопільська обл.) завершується будівництво першої черги елеваторного комплексу для агрокомпанії «Агрон». Загальний обсяг зберігання становить 10 481 куб м. Об‘єкт повністю будувався вже під час повномасштабної війни.

Про це повідомляє пресслужба KMZ Industries.

Компанія «Агрон» працює на ринку з 2000 року. Тут займаються вирощуванням сільськогосподарських культур. Загалом в обробці господарства –  близько 3400 га.

Після завершення сезону 2021 року господарі вирішили збудувати власний елеватор, оскільки запланували збільшити кількість кукурудзи у структурі посівних площ, що своєю чергою потребує збільшення продуктивності очищення, сушіння і, звичайно, зберігання.

Війна ускладнила плани, але проєкт не зупинили

«Звісно, що повномасштабне вторгнення росії в Україну неймовірно ускладнило наші плани, – розповідає  Роман Березовський, заступник директора з виробництва ПП «Агрон». – Але ми все одно вирішили не зупиняти втілення даного проєкту, адже його необхідність через крах усіх логістичних маршрутів в минулому році стала питанням виживання.

Попри те, що все необхідне обладнання придбано ще у грудні 2021 року, будівництво елеватора ми змогли розпочати лише у липні 2022 року – замість березня, як було заплановано».

Наразі комплекс перебуває на фінальному етапі будівництва першої черги

Всупереч усім викликам комплекс перебуває на фінальному етапі будівництва першої черги, яку планується завершити до кінця серпня  2023 року. Наразі все необхідне обладнання уже змонтоване, пройшло пусконалагоджувальні роботи.

«З пізніх минулорічних жнив для осушування майже 7000 тонн кукурудзи вже було  задіяно встановлене транспортне обладнання нашого виробництва», – додає керівник проєкту та регіональний представник KMZ Industries  Анатолій Гнатів.

Загалом на елеваторі встановлене таке обладнання від KMZ Industries:

  • 3 силоси лінійки BBK: один на бетонній основі діаметром 24 м та два хопери діаметром 9 м. Також ще планується будівництво 4-х силосів діаметром 24 м;
  • транспортне обладнання продуктивністю 175 т/год: шість норій та десять ланцюгових транспортерів. Загальна довжина маршруту зерна по ним становить 1 550,5 м. Два з десяти транспортерів встановлені під нахилом від 2 до 8 градусів.

 «Через брак можливостей залучати кредитні кошти в запланованих до початку будівництва  об’ємах  ми, на жаль, змушені зосереджуватись на власному фінансуванні, що відображається на темпах реалізації даного проєкту», – розповідає Роман Березовський. – Проте тішить, що на осінь 2023 року вже матимемо елеватор, який не тільки буде забезпечувати оперативний  та якісних збір власного врожаю, але й дасть змогу допомогти колегам, іншим місцевим фермерам, зберегти власний урожай. В сьогоднішніх реаліях це є фундаментальний об’єкт як для нашого господарства, так і для регіону, і для продовольчої безпеки в країні в цілому».

Нагадаємо, KMZ Industries встановила на Ланнівському МТС незвичні за параметрами силоси. Також ми писали про те, що KMZ Industries удосконалює деякі конструкції.