Елеватор

Аграрій отримав грант на виробництво пелет

Аграрій отримав грант на виробництво пелет

Власник ФГ «Світозар» Микола Бигаєць з Полтавщини вирощує зернові та технічні культури й господарює на 73 гектарах. Має 16 років досвіду роботи директором хлібоприймального підприємства, знає як організувати виробничий процес. Щойно дізнався про грант на власну справу – вирішив подати заявку.

Про це повідомляє пресслужба Програми USAID АГРО, яка підтримує розвиток фінтех платформи AgriAnalytica, що дає можливість агровиробникам залучати фінансування, а також готувати бізнес-плани для подання на програми грантової підтримки.

У переліку обов’язкових для подання документів був бізнес-план. Пан Микола згадав про онлайн платформу, де був давно зареєстрований та бачив банер про функціонал розробки бізнес-планів Agri: Бізнес-план. Грант потрібен був для купівлі обладнання і відкриття лінії з виробництва паливних пелет із соломи.

«Відходів все одно багато, то чому б не перетворити їх на щось корисне? Планую запустити цех для переробки соломи, соняшникового лушпиння та щепи на паливні пелети», – ділиться планами пан Микола. «Сировину частково використовуватиму власну, а частину закуповуватиму в інших господарств, це дозволить створювати додану вартість для своєї побічної продукції від вирощування, а також створити нові ринки збуту для інших фермерських господарств».

В умовах енергетичної кризи, спричиненої російськими масованими ракетними атаками на українську інфраструктуру, пелети – це можливість диверсифікувати види палива, зокрема для автономних систем опалення. Попит на таку продукцію є і, скоріше за все, зростатиме – адже пелети вважаються екологічно чистим паливом (при спалюванні в атмосферу викидається рівно стільки СО2, скільки поглинули рослини протягом вегетації). Пан Микола орієнтується і на оптових, і на роздрібних покупців:

«Реалізовувати продукцію планую оптовим покупцям та частково у роздріб. Одним із покупців планується центральна лікарня, яка опалюється пелетами, також шукатимемо інших оптових покупців для того, щоб мати гарантовані ринки збуту».

Частину продукції аграрій планує використовувати і на власному господарстві: «У мене цього року, окрім високих цін на посівмат, була проблема зі зберіганням та вологістю кукурудзи, тому на майбутнє я хочу придбати сушку, яку буду палити вже своїми паливними брикетами».

Завдяки фінтех платформі та експертній підтримці, пан Микола подав бізнес-план та отримав погодження: «Грант я отримав, замовив обладнання та очікую на доставку», – підсумовує агровиробник.

Нагадаємо, сушіння пелетами втричі дешевше за газ. Раніше ми писали, що пошук альтернативних джерел палива є роботою на перспективу й подальший розвиток.