Елеватор
Головне:
Елеватор

АФ «Ольгопіль» встановила два нових силоси

У 2020 році агрофірма «Ольгопіль» наростила потужності для механічного зберігання зерна, встановивши два нових 6-тисячних силоси.

Про це повідомляється на сайті агрокомпанії.

За словами директора АФ «Ольгопіль» Павла Каленича, на сьогодні елеваторна потужність підприємства складає 34 тис. тонн механізованого зберігання. З них 27 тис. тонн – це силоси, 7 тис. тонн – підлогові склади. Крім того, господарство має у розпорядженні складські приміщення без механізації. Вони розраховані на 10–12 тис. тонн.

«Перш ніж встановити елеватори ми прорахували рентабельність і окупність. Після розміщення першої черги у 2010–2011 роках зрозуміли, що це вигідна справа. Тому наростили потужність у 2015–2016 роках і, як кажуть, закріпили торік, додавши ще 2 бочки на 6 тисяч тонн», – розповідає він.

Усі силоси працюють із системою кабельної термометрії. Дані передаються до лабораторії, звідки спеціалісти можуть постійно спостерігати за станом зерна.

«За потреби вмикають аераційні вентилятори. Їх також застосовують для швидкого охолодження зерна», – уточнює Павло Каленич.

Він додає, що оскільки в елеваторах бракує каналів для вентиляції, то зерно, яке йде на насіннєвий матеріал зберігають у підлогових складах, бо там температурні умови набагато стабільніші.

Нагадаємо, частка пшениці в озимому клині АФ «Ольгопіль» становить майже 60%.