
Компанія «Чуб Агроконцепт» святкує 15-річний ювілей
Роки інновацій

Компанія «Чуб Агроконцепт» святкує 15-річний ювілей.
П’ятнадцять років для людини — юний вік, а для компанії — досвід, авторитет, позиції на ринку, традиції.
15 років тому подружжя Світлана та Олег Чуб — засновники сімейної групи компаній ТОВ «Чуб Агроконцепт», ТОВ «Ефективні системи у тваринництві» та «Чуб Агро» — заснували компанію, яка б забезпечила вітчизняних тваринників новітньою технікою та технологіями разом із консалтинговими послугами. Поштовхом до її створення стало стажування пана Олега ще 2002 року на одній із німецьких ферм і вивчення досвіду її роботи.
Пізніше він згадував, як його вразила «дуже велика різниця між виробничими показниками німецької та української ферм, бо найвідповідальніші ділянки роботи в німців виконують роботи або автоматизовані системи». Відтоді утвердився в переконанні: «Тільки вивчення світового досвіду, запровадження сучасної техніки й інноваційних рішень дадуть змогу будувати справді ефективні моделі господарювання на українських молочних фермах».
Відтак новостворене ТОВ «Чуб Агроконцепт» уклало контракти з відомими світовими компаніями-виробницями обладнання для ферм — NEUERO (комбікормові заводи), Urban (випоювання телят), Emily (відбір корму), SCR MSD (моніторингові системи) й успішно постачає на вітчизняний ринок їхню продукцію. У результаті за 15 років командної роботи близько 300 фермерських господарств України успішно запровадили популяризований американський і європейський досвід тваринництва. Напередодні ювілейної дати співвласники компанії поділилися своїми спогадами та баченням майбутнього галузі молочного скотарства.

ОЛЕГ ЧУБ, директор ТОВ «Чуб Агроконцепт»
З 2002 до 2011 року, працюючи керівником німецької фірми з годівлі ВРХ, як і консультант я відчув дефіцит автоматизації та роботизації виробничих процесів на молочних фермах — відбір корму, випоювання телят, керування здоров’ям і відтворенням корів, виробництво комбікорму. Повірте, просто нереально було стабільно виробляти молоко, весь час були якісь збої через брак спеціальної техніки та застарілих технологій. І це не дивно, бо з часів Радянського Союзу у нас не було своїх достойних технологій! Це усвідомлення стало поштовхом до створення компанії.
Наступні 15 років було присвячено побудові й розвитку сімейної компанії «Чуб Агроконцепт», яка доволі швидко посіла свою нішу на ринку й нині співпрацює з майже 70% молочнотоварних комплексів України. 2025 року наш сімейний бізнес складається вже з групи компаній, до нас доєднався третій співвласник — Олександр Книш.
За основу філософії компанії ми взяли західноєвропейську традицію створення сімейного бізнесу. У такій компанії зазвичай працюють її засновники, а її назва містить їх прізвище. Головний критерій підбору персоналу — з любов’ю віддаватися нашій спільній улюбленій справі. Головна особливість сімейних компаній — їхня корпоративна культура.
Це дає свої результати, бо, за нашою статистикою, близько 80% фермерських підприємств, які вперше запровадили хоч один із наших продуктів, стають нашими постійними клієнтами або, правильніше — партнерами. Ми не стоїмо на місці, що два-три роки у нашому портфелі з’являються нові продукти для ферм у відповідь на нові виклики. Нині це німецькі комбікормові заводи NEUERO та високоефективні системи вентиляції від всесвітнього виробника SKOV. Бо брак відповідальних спеціалістів із виробництва комбікорму на фермі та потепління клімату завдають великої шкоди молочному бізнесу. Ми допомагаємо розв’язати проблему шляхом автоматизації цих процесів.

ОЛЕКСАНДР КНИШ, співвласник, керівник відділу продажів і консультування
Я працюю в компанії десять років. За цей час ми автоматизували не одну сотню молочнотоварних ферм, чим я дуже пишаюся. Це вселяє віру, що, незважаючи на виклики сьогодення, молочна галузь України розвивається. За ці десять років продуктивність корів достатньо зросла. Більшість топових молочнотоварних ферм України, які рухалися з нами в бік автоматизації керування, є найефективнішими та найрентабельнішими.
Усі ферми, що впроваджували наші системи виявлення охоти в корів і моніторингу стану здоров’я корів «Сенс Хаб», автоматизували систему вирощування телят за допомогою техніки «Урбан», автоматизували виробництво комбікорму, інвестували в моніторинг стадом, нині набагато легше переживають цінові коливання на молоко чи корми й почуваються більш упевнено на ринку. Звісно, вони не могли б досягнути успіху без відповідальних фахівців на місцях, які працюють із цими сучасними продуктами. У цьому й полягає наша робота — правильно впровадити технологію роботи з нашою інноваційною технікою.
Я вірю в розвиток вітчизняної молочної галузі, яка насправді має дуже багато прихованих резервів, про які часто самі фермери й не здогадуються. Наша улюблена робота — віднайти ці резерви та запровадити — в цьому і є ДНК «Чуб Агроконцепт»!

СВІТЛАНА ЧУБ, комерційна директорка
Пам’ятаю, як студентами Полтавської державної аграрної академії проходили практику на тваринницькій фермі в Німеччині ще 2002 року. Мабуть, там і з’явилася ідея створити власну компанію, яка б постачала вітчизняним фермерам новітнє обладнання, на якому ми працювали там. Але реалізували її пізніше. Спершу працювали вдвох, згодом орендували офіс, почали набирати персонал. Основний продукт, який пропонували на ринку України, — німецьке обладнання. Воно якісне і значно полегшує роботу фермера, допомагає підвищити ефективність виробництва. Відтоді асортимент значно розширився, але з німецькими виробниками тісно співпрацюємо.
Нині в коло моїх обов’язків входить організація роботи наших компаній, підбір персоналу, керування зовнішньоекономічною діяльністю. Штат збільшився до 20 осіб. Навчати, мотивувати людей працювати ефективно — це велика відповідальність, адже від цього залежить успіх компанії. Тому акцентуємо на особистому зростанні працівників — це не менш важливо за професійні якості. Щоб їх розвинути, залучаємо професійні тренінгові компанії.
Переконана: компанії тримаються на людях. Для мене в наших працівниках важливе уміння швидко навчатися, бути гнучким, головне — щоб подобалася їм їхня робота. У наш час навчатися потрібно постійно, навіть у середньому віці. До речі, в нашій компанії немає вікових обмежень.
У будь-якій діяльності (байдуже, чи то компанії з історією, чи новоствореній) найголовніше — віра і постійна праця. Сподіваємося, що закінчиться війна, відновлюватиметься економіка, бізнес наших клієнтів розвиватиметься й наш разом із ними. У це ми віримо і працюємо над цим усі разом.
