Лускокрилі є одним із найчисленніших шкідників у садах та виноградниках

Проклейм® — ефективний та безпечний захист вашого саду

Проклейм® — ефективний та безпечний захист вашого саду

Лускокрилі (Lepidoptera) є одним із найчисленніших шкідників у садах та виноградниках. Так, у плодових насадженнях в усіх зонах України кількість найбільш поширених лускокрилих шкідників сягає понад 25 видів і на виноградниках більше ніж 7 видів. У роки масового розмноження вони виступають основним чинником зниження врожайності та якості продукції, а обмеження чисельності личинок шкідника потребує неабияких знань про властивості препаратів, оскільки деякі з них не мають достатньої ефективності проти гусені, а деякі не діють належним чином за високих температур.

Компанія «Сингента», зважаючи на слабкі місця препаратів для боротьби з личинками лускокрилих шкідників, створила новий інсектицид Проклейм SG, р. г.

Діючу речовину Проклейм® — емамектин бензоат — було відкрито у 1997 році, шляхом його виділення з ґрунтового мікроорганізму Streptomyces avermitilis. Проклейм® є спеціалізованим інсектицидом природного походження кишково-контактної дії для контролю більше ніж 40 видів лускокрилих. Унікальність препарату полягає в швидкому проникненні в рослину та створенні резервуарів всередині тканин. У гусениці, яка поглинула оброблену тканину, протягом 1–4 год порушується нервова система, що призводить до паралічу шкідника, повна ж його загибель настає впродовж 4 діб після поїдання обробленої рослини. Проте унікальність препарату цим не обмежується. Він також не втрачає ефективності при високій температурі навколишнього середовища, це пов’язано з тим, що д. р. Проклейм® після проникнення в рослину (повне переміщення д. р. всередину листка складає не більше 2 год після обробки) стає недосяжною для сонячних променів, дощу та температури, водночас не втрачаючи своїх властивостей. Слід зазначити, що навіть нагрівання до температури 95 ⁰С не впливає на ефективність препарату.

Загибель гусениць 2-го віку єгипетської бавовникової совки Spodortera littoralis на 5-й день після живлення рослинною їжею, витриманою при різних температурах: кімнатній (постійна температура 25 °С), 50, 75 та 95 °С.

Ще одна властивість: на Проклейм® не впливає рН розчину. Це має значення особливо в регіонах, де вода, яка потрібна для приготування робочого розчину, має лужну реакцію, а також розширює можливості агронома при застосуванні бакових сумішей. рН розчину, за якого не знижується ефективність Проклейм®, знаходиться в межах від 3 до 9.

Загибель гусениць 2-го віку капустяної молі Plutella xylostella на 5-й день після живлення рослинною їжею, обробленою розчинами різного рН: 3, 6, 8 — водопровідна вода, 9.

Наступною перевагою Проклейм® є його дія на яйця шкідників у період їх відродження.

Це значно розширює термін застосування препарату — від стадії яйця до початку заляльковування, включаючи всі стадії розвитку личинок. Однак найбільший ефект проти лускокрилих досягається при використанні препарату в період, коли шкідник знаходиться у фазі початок відродження гусениць — гусениці молодших віків.

Проклейм® є безпечним для більшості корисної ентомофауни. Після повного проникнення препарату через поверхню листка його вплив на корисних комах мінімальний, тому часто за кордоном Проклейм® суміщають із використанням біометоду в інтегрованих системах захисту.

Короткий термін очікування — це ще одна важлива особливість цього препарату. У садах та виноградниках після застосування Проклейм® дозволяється вживати в їжу продукцію вже через 14 днів після останньої обробки. Це важливо в тих регіонах, де лускокрилі (яблунева плодожерка) мають два повні покоління, а третє є факультативним і часто розвивається в період зберігання продукції. Тому остання обробка інсектицидом Проклейм® за два тижні до збирання значно знизить кількість пошкоджених плодів під час зберігання. На практиці за два тижні до збирання врожай обробляють препаратом Проклейм® у суміші з фунгіцидом Світч®, який теж має термін очікування 14 днів. Це дає можливість повністю захистити плоди від усіх шкідливих організмів, які можуть розвиватися та завдавати значної шкоди при зберіганні.

Реєстрація препарату Проклейм® в Україні

Гарних та безпечних вам урожаїв разом із Проклейм®!

Дмитро Тимошенко, технічний експерт зі спеціальних культур, компанія «Сингента»

Поділитись:

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ