Елеватор

Надійний безпечний інсектицид убезпечить зерно від карантинних організмів протягом тривалого часу

Гарантований захист

Гарантований захист

 Надійний безпечний інсектицид убезпечить зерно від карантинних організмів протягом тривалого часу.  

Виконання фітосанітарних вимог щодо карантинних організмів є важливим складником для експорту зерна. Потрібно врахувати й те, що кожна країна та навіть компанії, які купують наше збіжжя, мають свої вимоги щодо залишкового вмісту діючої речовини, яку аграрій застосовує на конкретній культурі. 

Препарати від «Сожам» є сертифікованими й дозволені для обробки при експорті за умови дотримання відповідних дозувань. Тому успішні українські компанії вже не шукають ефективні інсектициди, а застосовують їх і діляться своїм досвідом із читачами The Ukrainian Farmer. 

Продукція «Сожам» добре знайома українським агровиробникам, адже компанія понад 10 років працює в нашій країні. Частка активного ринку компанії в Україні перевищує 30%: у середньому близько 20 зерносховищ у кожному регіоні є клієнтами «Сожам», які вважають застосування технології небулізації одним із необхідних інструментів для функціонування агропідприємства. Зареєстровані в Україні препарати, що їх пропонує «Сожам», дозволяють клієнтам закрити всі потреби щодо обробки зерна й задовольнити вимоги найвибагливіших експортерів. 

Для обробки зернових культур, зокрема пшениці, ячменю, вівса й ін., в т. ч., для експорту у ЄС рекомендують застосовувати препарат Пірігрен, ХТ, що має реєстрацію, який виготовляють і яким користуються у ЄС. Максимальна допустима концентрація у цих зернових культурах, зокрема у ЄС, становить 5 мг/кг, а за максимального дозування вміст не перевищує 4 мг/кг. 

Для експорту кукурудзи в країни Євросоюзу рекомендується застосовувати препарат Гранпротек, КЕ (концентрат емульсії), бо він відповідає нормам Євросоюзу щодо залишкового вмісту, які становлять близько 2 мг/кг, який має навіть за максимального дозування залишковий уміст діючої речовини близько 0,5 мг/кг. 

«Пірігрен і Гранпротек цілком безпечні для користувачів і споживачів кінцевого продукту» 

АНДРІЙ ЗАБОЛОТНИЙ, директор Подільського елеватора ТОВ «Панда» (Одеська обл.) 

Цього року працюємо у переважній більшості з власним зерном, яке експортуємо самотужки або ж відвантажуємо в порти великим міжнародним трейдерам. Тому пильну увагу приділяємо якості нашого зерна. Зокрема, кожну партію перевіряємо на пестициди й передаємо результати трейдерам. Також дбаємо, щоб наше зерно не було заражене шкідниками хлібних запасів. 

Перед початком сезону обов’язково знезаражуємо місткості, у які формуємо партії зерна. Наші металеві місткості вміщають близько 10 тис. тонн кожна. 

Раніше обробку зерна за потреби виконували спеціалізовані компанії препаратом, який містить фосфін. Протягом трьох тижнів відбувалась фумігація й дегазація. Увесь цей час працівників на підприємстві не мало бути. Вартість такої послуги становить близько 1,5 млн грн, і це також значно впливає на зниження продуктивності роботи елеватора, бо на три тижні робота припиняється. 

Проте вже кілька років не маємо проблем із зерном завдяки його небулізації. Використання препаратів від «Сожам» для нас економічно й технічно вигідне, адже вони працюють швидко та ефективно. Зокрема, користуємось Пірігреном для обробки злакових культур і Гранпротеком для кукурудзи — це дає змогу експортувати її до країн ЄС. Для наших клієнтів це також більші можливості, адже їх зерно можемо приймати до третього ступеня зараженості. 

Завдяки спеціальній установці ми можемо відразу обробляти зерно в оперативні силоси, небулізувати його під час формування партії тощо. Навіть перед відвантаженням можна обробити, і за 72 години маємо зерно без сторонніх запахів, немає навіть залишків шкідників, не кажучи вже про самих шкідників. 

Велика стаціонарна установка, яка здатна обробляти до 250 т/год, встановлена на двох паралельних приймальних лініях. Зручний автоматичний режим полегшує роботу й ощадно витрачає препарат, адже коли зерно не проходить по норії, обробка припиняється. Залежно від ураженості й часу, за який ми хочемо знезаразити зерно, самотужки регулюємо кількість препарату. Кількість діючої речовини легко обрахувати за спеціальною таблицею, яку надає фірма «Сожам». Також маємо переносну установку, яку застосовуємо на відвантаженні. 

«Рекомендую «Сожам» усім знайомим» 

ДМИТРО БОСЬКО, співзасновник і директор ТЗК «Інгулецька» (Полтавська обл.) 

До повномасштабної війни ми не мали досвіду тривалого зберігання зерна. А ось коли почались активні бойові дії, наша продукція зберігалась у силосах 8–9 місяців. Тому мали ураженість зерна комірними шкідниками. Відповідно, нам довелось оперативно шукати рішення для безпечної й ефективної боротьби з ними. Ба більше, в умовах кліматичних змін у нас немає суворих зим, відповідно, відсутня можливість виморозити зерно. 

Нині ми відвантажуємо нашу продукцію до портів, де її викуповують великі трейдери. Тому обробляємо зерно з урахуванням міжнародних стандартів. Багато портів в умовах щодо зерна прописують заборону використання таблеток. 

Злакові культури обробляємо Пірігреном, а по кукурудзі працюємо Гранпротеком.

Ми прорахували, якщо обробляти зерно перед закладанням на тривале зберігання, Гранпротек є вигіднішим. 

Ми взяли мобільну переносну установку для небулізації й переробили її під стаціонарний пункт із шафою, компресором й електричною мережею. Установка працює на одній норії. Щоправда, нині ми облаштовуємо другу норію, тому опрацьовуємо конструктивні рішення щодо роботи установки на двох точках. 

Регіональний консультант «Сожам» постійно з нами на зв’язку. І насправді я рекомендую продукцію цієї компанії всім своїм знайомим агровиробникам, елеваторникам, борошномелам, переробникам тощо. Бо ті кошти, які ми вклали в обладнання та препарати, повністю себе окупили. Я впевнений, що, обробивши під час відвантаження, збіжжя буде без «пасажирів», і у портах його приймуть, бо воно відповідає всім показникам якості. Обробляємо, коли закладаємо на зберігання, а потім — коли вивантажуємо у вагони. Нині ціна продукції варта того, щоб вкладати кошти в її зберігання. 

«Можна пів року не піклуватись про ураження зерна» 

СЕРГІЙ ПУГАЧ, директор АФ «Долинка» (Кіровоградська обл.) 

Ми вирощуємо пшеницю високої якості, яку закуповують борошномельні підприємства, «Держрезерв» й інші. На відвантаженні партія пройшла безліч експертиз і перевірок, адже це державні закупівлі, і всі стандарти було витримано. 

Також наше зерно відправляють за кордон. Ураховуючи те, скільки праці ми вкладаємо у його вирощування, неприпустимо, щоб його знищували комірні комахи. 

Працюємо за ДСТУ щодо якості зерна, де не припускається вміст залишків хімічних сполук. Коли працювали з таблетками, інколи виникали питання, адже після обробки газом у зерні лишався порошок. Однак уже понад три роки обробляємо наше зерно Пірігреном і не маємо жодного клопоту. 

Продукцію «Сожам» нам порадили наші сусіди — підприємство, яке є великим експортером зерна, де прискіпливо ставляться до якості збіжжя й препаратів щодо його обробки. 

У нас стоять стаціонарні форсунки на трьох точках обробки, а саму установку й компресор ми переносимо за потреби на вхід до того чи іншого силоса. 

Коли почалась повномасштабна війна й перебої з логістикою, навіть під час простоїв не мали проблем із комірними шкідниками. Якщо всі норми витримувати, можна пів року не піклуватись про ураження зерна. 

До того, як ми почали застосовувати технологію небулізації, виникали певні проблеми. Зокрема, у нас є бетонні силоси, й щоб обробити збіжжя, ми перекачували його з банки в банку, кидаючи таблетки для фумігації. А зайве перекидання зерна призводить до його травмування. Нині ми від цього відійшли. Під час закладання зерна, обробляємо Пірігреном і можемо не переживати, що в збіжжі заведуться комірні шкідники. Препарат діє швидко, він абсолютно безпечний для людини. Ураховуючи те, що частину вирощеної продукції спрямовуємо на наш тваринницький напрям, це ще раз доводить безпечність обробки Пірігреном: ми б не ризикували здоров’ям власних тварин, обробляючи зерно неперевіреним або неякісним препаратом. 

Інші статті в цьому журналі

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ