Агрономія

Зяблева оранка на глибину до 30 см допомагає зменшити шкодочинність підгризаючих совок

Зяблева оранка на глибину до 30 см допомагає зменшити шкодочинність підгризаючих совок

Заходи з обмеження чисельності підгризаючих совок мають бути спрямовані проти всіх стадій фітофагів: метеликів, яєць, гусениць і лялечок. 

Дієвими й ефективними є агротехнічні заходи: належний обробіток ґрунту (оранка, культивація, розпушування міжрядь) і дотримання технології вирощування сільськогосподарських культур. 

Насамперед знищення бур’янів і квітучих нектароносів погіршує умови живлення метеликів і гусениць до появи культурних рослин. 

Розпушування міжрядь просапних культур, зокрема з присипанням зони рядка, культивація попередників під час відкладання яєць, виплодження гусениць і їх заляльковування значно обмежують кількість комах. 

Зяблева оранка на глибину до 30 см сприяє глибокому загортанню в ґрунт лялечок і яєць зі сформованими гусеницями, що унеможливлює вихід навесні більшості метеликів та гусениць першого віку. 

Після гороху та інших бобових культур і ріпаку поля слід переорювати відразу після збирання врожаю, бо на них переважно відбувається розвиток першого покоління капустяної совки. 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!