Агрономія

Зволоження ґрунту для сівби озимих найкраще за останні п’ять років

Зволоження ґрунту для сівби озимих найкраще за останні п’ять років

Зволоження ґрунту цієї осені для сівби озимих культур в оптимальні строки сформувалося в Україні значно кращим,  ніж у попередні п’ять років.

Про це повідомляє Укргідрометцентр.

Упродовж вересня агрометеорологічні умови для завершення вегетації та збирання пізніх культур, накопичення цукрів у плодах та коренеплодах, початкового росту і розвитку посіяних озимих, підготовки площ для сівби були загалом задовільними.

Разом з тим у багатьох районах південних, в окремих районах Луганської та Донецької областей, де упродовж вересня утримувався стійкий дефіцит опадів,   тривала та посилювалася ґрунтова засуха. Умови для накопичення вологи і відповідно сівби та початкового розвитку озимих культур складалися незадовільно. Проте розвиток ґрунтової засухи дещо стримувався низькими температурами повітря і ґрунту.

На решті площ, де зволоження ґрунту залишалося на рівні оптимальних та достатніх значень, умови складалися добре та задовільно.

«У кінці вересня тривала масова сівба озимих культур, на раніше засіяних площах відмічалося проростання зерна,  утворення сходів та поява 3-го листка», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, високий рівень ґрунтового зволоження у деяких регіонах приніс «неочікувані» проблеми.