Зростає щільність популяцій мишоподібних гризунів
Наявність достатньої кормової бази створюють сприятливі умови для поступового зростання щільності популяцій мишоподібних гризунів, які зосереджуються на неорних землях, пасовищах, у лісосмугах, а також на незораних площах з-під кукурудзи та просапних культур.
Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
На озимих пшениці, ячменю та житі заселення переважно крайове від поодиноких нір до 2 максимум 3 колонії на гектар, в них по 3-8 жилих нори у Волинській, Житомирській, Івано-Франківській областях.
У посівах озимого ріпаку нараховується 1,1-2, макс. 3 колоній на гектар, в них по 2-6 жилих нори (Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Запорізька, Житомирська, Івано-Франківська, Тернопільська, Черкаська обл.).
У багаторічних травах, садах, незораних площах після кукурудзи, соняшнику, неугіддях, інших природних стаціях щільність мишоподібних гризунів коливалась в межах 2-5, макс. 6-7 жилих колоній на гектарі з 2-15 норами у Волинській, Івано-Франківській, Миколаївській, Хмельницькій та Черкаській областях.
У південних областях подекуди незорані площі після збирання кукурудзи, соняшника, за чисельності 1-3, макс. 6 курганчика на гектарі заселяє курганчикова миша. Повсюди в господарствах проводять захисні заходи проти мишоподібних гризунів.
Небезпека пошкодження озимих культур, багаторічних трав і насаджень зберігається скрізь. Збереження сходів озимих зернових та ріпаку забезпечує своєчасне виявлення та знешкодження гризунів у разі 3-5 жилих колоній на гектарі, використовуючи отруєні принади та інші дозволені до використання родентициди.
Раніше повідомлялося, як контролювати мишоподібних гризунів в осінній період.